JobZZ.ro

Senior contabil pentru birou de contabilitate

1.000 EUR
ID 876992
acum 5 luni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Nivel carieră

Mid-Level

Candidatul Ideal
- Studii superioare in domeniul economic;
- Cunostinte bune in domeniul financiar -contabil si fiscal;
- Abilități excelente de organizare, atenție la detalii și analiză.
- Competențe avansate în utilizarea software-urilor de contabilitate si HR, in special SAGA si REVISAL
- Excel avansat;
- Cel puțin 3 ani de experiență în domeniul financiar si contabil;
- Cunoștințe solide în contabilitate, fiscalitate și raportare financiara;
- Persoana comunicativa cu capacitatea de lucru in echipa;

Descrierea jobului
- Intocmirea evidentei contabile pentru mai multe societati la sediul nostru (intocmire declaratii, balante contabile, bilant contabil)
- Rеalizarеа activitаtilor dе sfаrsit dе luna, cаlculаrea taxelor si impozitelor pentru clienti, pregatirea/analizarea declaratiilor fiscale (D100/D300/D390/D394/D112);
- Intocmirea statelor de salarii
- Activitati HR
- Comunicarea in stil proactiv cu clientii;
- Administrarea situatiilor/declaratiilor financiare si fiscale, precum si a rapoartelor;
- Preocuparea continua pentru pregatirea si dezvoltarea profesionala.

Ce oferim?
- Oportunitatea de a lucra într-o echipă dinamică și de a dezvolta competențe specializate.
- Pachet salarial competitiv, cu bonusuri bazate pe performanță.
- Suport permanent pentru pregatirea si dezvoltarea profesionala;
- Program flexibil pentru a sustine work-life balance;
- Accesul la surse variate de informare si dezvoltare personala si profesionala;
- Oportunitati de crestere profesionala, de a coordona echipa in viitor;
- Suportul constant pe care il acorda conducerea companiei.