JobZZ.ro

Allianz Tiriac-Consultant Financiar

Salariu confidenţial
ID 879531
acum o lună
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Vânzări,    Asigurări / Consultanță

Tip job

Part time,    Full time

Nivel carieră

Student,    Mid-Level,    Necalificat

Să ne preocupăm pentru ziua de mâine!
Echipa noastră de la Allianz Tiriac este în creștere și suntem nerăbdători să te avem alături de noi!
Însă, mai întâi, te invităm să explorezi universul nostru. Allianz Tiriac este un lider în industria asigurărilor, având peste 27 de ani de experiență pe piața din România. Furnizăm o gamă variată de servicii și produse pentru a construi un viitor financiar mai solid. Din 2000 facem parte din grupul german Allianz, unul dintre cele mai valoroase branduri din domeniul asigurărilor la nivel mondial.

Allianz Tiriac nu este doar despre noi, ci și despre tine și cei peste 4.000 de profesioniști care contribuie zilnic la succesul nostru.

Ce ne face să credem că tu ești alegerea perfectă?

Ești o persoană sociabilă și responsabilă.
Înțelegi că succesul este rezultatul unei combinații între ambiție, perseverență și determinare.
Ești concentrat pe obținerea rezultatelor.
Ai abilități de leadership și comunicare.
Ești un negociator priceput.
Deși experiența în vânzări nu este esențială, este un avantaj.
Îți dorești să-ți construiești o carieră de succes.
Ai cunoștințe medii de operare în pachetul MS Office.

Descrierea poziției

De ce să ne alegi pe noi?

Oferim pregătire și instruire specializată în domeniu.
Ai un program flexibil care îți permite să-ți gestionezi și să-ți dezvolți proiectele personale.
Recompensăm eforturile și implicarea ta pe măsură.
Ai oportunitatea de a lucra și a te dezvolta în cadrul unei echipe performante.
Ești implicat în proiecte de informare și educare a potențialilor clienți pentru o planificare financiară optimă.

Responsabilități:

Prospectezi constant piața și te apropii de potențialii clienți pentru a promova produsele și serviciile noastre.
Identifici nevoile financiare și de asigurare ale clienților potențiali.
Construiești oferte personalizate pentru clienți, bazate pe soluțiile financiare identificate.
Analizezi cererile clienților, întocmești oferte de asigurare și finalizezi procesul de vânzare prin emiterea polițelor de asigurare.
Menții o comunicare constantă cu clienții, oferindu-le asistență pe întreaga durată a parteneriatului cu noi.
Hai să începem!
Îți oferim 30 de zile pentru a te pregăti și a obține calificarea profesională necesară pentru a te alătura echipei noastre. Vom fi alături de tine în fiecare pas!