Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Personal vanzari magazin instalatii on-line si off-line

Salariu confidenţial
ID 822374
acum 2 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Serviciu Clienți / Call center,    Alimentație / Comerț

Prompt Service Clima este o companie infiintata in anul 1994, domeniul principal fiind instalatii frigotehnice. Ulterior, din dorinta de a oferi servicii complete si produse destinate confortului clientului, aceasta s-a dezvoltat si in domeniile: ventilatie, incalzire, instalatii sanitare si electrice. Astfel ne putem lauda cu o experienta de 25 de ani in domeniul HVAC (Heating - Incalzire, Ventilation - Ventilatie si Air Conditioning - Aer conditionat).

Activitatea noastra se desfasoara in mare parte in Bucuresti si Ilfov, atunci cand vorbim despre serviciile prestate (consultanta, proiectare, comercializare, instalare, intretinere, service). Din anul am 2010 bifat domeniul comertului online prin intermediul magazinului online www.prompt-service.ro si climada.ro. In prezent portofoliul de produse prezent depaseste numarul de 3800 de articole, accesibile oricarui client la nivel national.

Candidatul ideal :

Cautam coleg sau colega care sa indeplineasca urmatoarele cerinte :
- Studii medii finalizate
- Persoana cu atitudine pozitiva cu spirit de echipa,dinamica,serioasa,ordonata si eficienta in organizarea activitatii.
- Orientare catre client
- Abilitati de vanzare a echipamentelor si accesoriilor tehnice specific unei companii ce activeaza in domeniul instalatiilor casnice si industrial al sistemelor de incalzire ventilatie si climatizare
- Permis de conducere categoria B reprezinta un avantaj.
- Cunostinte pachetul Microsoft Office (Word,Excel,Outlook)
- Cunoasterea la nivel mediu a limbii engleze reprezinta un avantaj

Cunostiintele tehnice nu sunt obligatorii,deoarece ele pot fii dobandite in cadrul companiei noastre,prin activitatea de training specializat specific domeniului nostru de activitate.

Descrierea postului :
- Cunoasterea produselor comercialializate de companie
- Preluarea apelulilor venite de la clientii personae fizice sau juridice veniti din mediul on-line cat si din cel off-line
- Indrumarea clientilor spre alegerea potrivita a produsului care sa ii satisfaca nevoile acestora
- Oferirea de support tehnic si commercial clientilor
- Prezentarea produselor si a serviciilor clientilor companiei
- Pregatirea ofertelor catre client si urmarirea acestora
- Realizarea job-ului se face atat on-line prin intermediul site-ului companiei,cat si offline la magazinul care urmeaza sa se deschida in Bucuresti,zona Giulesti
- Pastrearea confidentialitatii informatiilor legate de companie

Beneficii :
- Posibilitatea de a lucra intr-o echipa dinamica si bine pregatita,orientata spre rezultate excelente.
- Salariu motivant care se incaseaza de 2 ori pe luna.
- Tichete de masa.
- Contract de munca pe perioada nedeterminata
- Program de lucru de luni pana vineri programul fiind de la ora 09 00 la 18 00 cu pauza de masa o ora.

cv@prompt-service.ro