Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam contabil

6.500 LEI
ID 817739
acum 4 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Descriere: PTICONSULT OFFICE SRL angajeaza persoana serioasa si dornica sa lucreze intr o firma de contabiliate.
Cerințe:
- Studii superioare în domeniul contabilității;
- Foarte bune cunoștințe a legislației fiscale aflate în vigoare;
- Persoană ordonată, serioasă, atentă la detalii, autonomă, cu inițiativă;
- Să dețină bune abilități de relaționare și de organizare;
- Să dețină certificare CECCAR constituie un avantaj;
- Cunosterea programului de contabilitate SAGA constituie un avantaj;
Ofertă:
- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru profesionist;
- Oportunitatea de a lucra într-o companie dinamică.
Responsabilități:
- Evidență contabilă pentru următoarele tipuri de activități: comerț inter/extern, construcții, diverse prestări de servicii;
- Pregătirea și întocmirea de bilanțuri, conturi de profit, pierdere și balanțe;
- Executarea de înregistrări, rapoarte și deconturi de TVA;
- La curent cu prevederile juridice, mai ales cu cele din domeniul fiscal, contabil și financiar;
- Declarații fiscale cu semnătură electronică si alte situații financiare;
- Salarizare;
- Reprezentare la controale fiscale;
- Fluxuri de numerar și previziuni.
Rugam persoanele interesate sa inainteze CV, in vederea preselectiei: office@pticonsult.ro