Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Angajam Bucatar

Salariu confidenţial
ID 839428
acum 2 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

1. Cerintele postulului: - absolvent al unei scoli de specific
- sa fie o persoana curata si organizata
- spirit de echipa, simt organizatoric, corectitudine, seriozitate, imaginatie si creativitate;;
-abilitati de comunicare, solicitudine si rezistenta la stres.
2. Responsabilitati:
 - Are responsabilitate asupra modului in care se desfasoara activitatea gestionara, raspunzand material, administrativ, civil sau penal dupa caz, de situatiile de neglijenta in serviciu care se soldeaza cu lipsuri materiale sau banesti in urma valorificarilor , inventarierilor periodice sau inopinate;
 Raspunde in fata organelor de control autorizate, pentru nerespectarea regulilor de comert, gestionare, financiare, igiena;
 Raspunde pentru nerespectarea normelor generale si specifice de sanatate si securitate in munca, precum si a celor din domeniul situatiilor de urgenta (calamitati, incendii, cutremure etc.) pentru care sunt instruiti toti angajatii societatii;
 Are obligatia ca atunci cand este solicitat sa se prezinte la controalele medicale periodice, la instrunctajele de sanatate si securitate in munca si a situatiilor de urgenta
 Are obligatia de a anunta seful erarhic de eventualele situatii de forta majora sau deosebite care afecteaza activitatea din incinta unitatii unde isi desfasoara activitatea sau ar putea avea influenta asupra activitatii unitatii;
 Raspunde de calitatea si cantitatea produselor si marfurilor receptionate;
 Raspunde de respectarea prevederilor de legislatie din punctul de vedere al protectiei consumatorului ai a respectarii si aplicarii tuturor regulilor de igiena
 Are obligativitatea respectarii in totalitate a retetelor de fabricatie aferente produselor convenite a se pune in opera si vandute catre consumator
 Are obligatia ca permanent sa detina la bucatarie un exemplar din retetarul produselor care se pregatesc in unitate, acestea avand viza si aprobarea conducatorului unitatii;
 Are obligatia respectarii gramajelor indicate in bonurile de marcaj sau in bonurile de comanda;
 Are obligatia verificarii respectarii regulilor privind depozitarea materiei prime si a produselor finite conform prevederilor legale in materie;
 Se face direct raspunzator pentru neprelevarea probelor si esantioanelor de produse finite si a pastrarii lor in conditiile cerute de normativele sanitar-veterinare (cantitate/perioada/sortiment);
 Are obligatia pastrarii curateniei si a igienei la locul de munca
 Are obligatia utilizarii echipamentului individual de lucru, a echipamentului individual de protectie, a materialelor igienico-sanitare si de curatenie si igiena (atat a personalului cat si a locului de munca)
 Raspunde pentru calitatea produselor finite si a materiei prime puse in opera
 Are obligatia folosirii materialelor dezinfectante cerute a fi utilizate in activitatea proprie de normativele Ministerului Sanatatii si a celorlalte organe si organisme abilitate in activitatea de alimentatie publica;
 Are obligatia tinerii evidentei gestionare a materiilor prime in asa fel incat acestea sa poata fii inventariate si verificate in orice moment;
 Are obligatia intocmirii situatiilor de evidenta primara solicitate de legislatia in vigoare privind evidenta si urmarirea gestionara si financiara;
 Nu are voie a elibera materii prime sau produse finite fara intocmirea documentelor legale solicitate de legislatia in vigoare;
 Asigura curatenia si disciplina la locul de munca, facandu-se raspunzator pentru situatiile in care organele de control pe linie sanitara, protectie a consumatorului, financiare, depisteaza nereguli care sunt de competenta lor si a echipei pe care o coordoneaza.

David Ioana Amanda
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 839428