Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Inginer industria alimentara

7.000 LEI
ID 881134
acum 3 săptămâni
Ramnicu Sarat, Buzau

Producție,    Inginerie / Tehnologie,    Alimentație / Comerț

Nivel carieră

Mid-Level,    Manager/Executiv

Candidatul Ideal:

- Experienta minim 3 ani într-o poziție similara in industria alimentara
- Cunostinte de legislație, ︋︍︊︆︎︍︊︉​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎etichetare, HACCP
- Cunoașterea limbii engleze la nivel Avansat.

Descrierea jobului:

- Dezvolta noi produse si contribuie semnificativ la îmbunătățirea proceselor, rețetelor si specificațiilor existente;
- Realizează testele de laborator, in ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀cooperare cu producția;
- Testeaza mostrele de materii prime trimise de furnizori;
- Urmărește evolutia produselor din portofoliu, evolutie ce reiese din studii specifice de produs, studii generice pe categorii de produse; alte studii de piata;
- Împreună cu departamentul de marketing stabileste profilul teoretic, organoleptic structural si funcțional al produselor cerute de piata si marketing; Identifica împreună cu managerul de fabrica posibile tehnologii ce sunt necesare sau bugeteaza investitia necesara in tehnologie;
- Urmărește produsele pe perioada de valabilitate astfel incat acestea sa îndeplinească pe toata aceasta durata cerintele legale si cele impuse;
- Tine o evidenta a retetelor, specificatiilor, manualelor de calitate si a rapoartelor de analiza si a dosarelor de omologare;
-Asigura o buna comunicare cu toate departamentele pentru toate aspectele executarii proiectului.