JobZZ.ro

Traducator-translator - traduceri-interpretariat

Salariu confidenţial
ID 876543
acum 5 luni
Ploiesti, Prahova

Serviciu Clienți / Call center,    Prestări servicii,    Contabilitate / Traduceri

Tip job

Part time

Nivel carieră

Mid-Level,    Manager/Executiv,    Fără studii superioare

Vino si convinge-ne ca esti traducatorul potrivit in echipa AHR, cu experienta, specializat in traduceri autorizate.
Beneficiem impreuna de oportunitatea de a participa la training-uri de formare profesionala.
Desfasurarea activitatii intr-un mediu de lucru dinamic si orientat catre profesionalism, in care initiativa, inovatiile si implicarea sunt incurajate si apreciate.

Te invitam sa ne cunoastem!

Toate acestea pentru a dezvolta si sustine proiecte de impact pentru companiile client.

Trimite-ne un e-mail cu scrisoare de intentie si CV la

[email protected]
+40731010802

Descriere post - Traducatori colaboratori

Suntem în căutarea unor traducători colaboratori talentați și pasionați de limbile străine pentru a se alătura echipei noastre. Dacă aveți abilități excelente de traducere și sunteți dornici să lucrați într-un mediu dinamic și stimulant, atunci acesta este locul potrivit pentru dumneavoastră.
Responsabilități:
Traducerea textelor din diferite limbi străine în limba română și viceversa, păstrând sensul și stilul original;
Verificarea și corectarea traducerilor pentru a asigura acuratețea și calitatea acestora;
Colaborarea strânsă cu echipa pentru a respecta termenele limită și a îndeplini cerințele proiectelor;
Utilizarea instrumentelor de traducere asistată de calculator pentru a eficientiza procesul de traducere;
Rezolvarea problemelor legate de traducere și interpretare în timp real, dacă este necesar.

Cerințe:

Experiență anterioară în domeniul traducerii sau interpretării;
Excelente abilități de comunicare în limba română și în cel puțin o limbă străină;
Cunoștințe solide de gramatică, ortografie și punctuație în limba română și în limba străină;
Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită;
Atenție la detalii și abilități analitice;
Flexibilitate și adaptabilitate în fața schimbărilor și a cerințelor diferite ale proiectelor;
Abilități bune de utilizare a tehnologiei și a instrumentelor de traducere asistată de calculator.

Beneficii:

Oportunitatea de a lucra cu clienți și proiecte diverse, ceea ce vă va permite să vă dezvoltați abilitățile de traducere în diferite domenii;
Flexibilitate în programul de lucru, permițându-vă să vă organizați timpul în funcție de nevoile dumneavoastră;
Posibilitatea de a lucra de acasă sau de la distanță, oferindu-vă libertatea de a alege locul de muncă;
Oportunități de dezvoltare profesională și de avansare în cadrul companiei;
Colaborarea cu o echipă dinamică și prietenoasă, care vă va oferi suport și îndrumare în activitatea dumneavoastră.
Dacă sunteți pasionat de traducere și sunteți în căutarea unei oportunități de a vă dezvolta cariera în acest domeniu, vă invităm să aplicați pentru postul de „Traducatori colaboratori”.

Alăturați-vă echipei AHR și contribuiți la succesul nostru în furnizarea de servicii de traducere de înaltă calitate.