Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Tehnician Sisteme Securitate

ID 870857
acum 2 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Mentenanță / Instalații

Full time

Nivel carieră

Fără studii superioare

duplicate
1

- Studii medii tehnice finalizate;
- Experiență de minim 1 an în domeniul sistemelor de securitate;
- Cunoștințe de instalare și service de echipamente de securitate, detectie a incendiului, TVCI, configurări soft și aplicații pentru echipamentele integrate în sistemele de securitate;
- Cunoștințe PC: Word, Excel Outlook reprezintă un avantaj cunoștințe despre rețelele de calculatoare, baze de date, configurări ale sistemelor de operare;
- Reprezintă un avantaj deținerea unei certificări ARTS;

Descrierea jobului:

- Configurează softuri de aplicație pentru echipamentele instalate, asigurând calitatea lucrărilor specifice și intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea șefului punctului de lucru/de echipă;
- Execută lucrări de întreținere generală ale echipamentelor/instalațiilor de securitate, detecție și stingere a incendiului, TVCI, control al acces, detecție a efractiei;
- Completează rapoartele de mentenanță generală preventivă și corectivă, precum și fișele(situațiile) pentru intervențiile corective (și de service) efectuate.
- Întocmește lista de piese de schimb, a echipamentelor și a consumabilelor în funcție de necesități;
- Execută lucrări aparținând diverselor proiecte de investiții/modificări ale echipamentelor/instalațiilor de curenți slabi;

Claudia
ID 870857