Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Tehnician sisteme de securitate

Salariu confidenţial
ID 714551
acum 3 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Inginerie / Tehnologie

Firma cu vechime pe piata de securitate din Romania, angajam tehnician sisteme securitate.
Se ofera:
• Pachet salarial atractiv
• Bonuri de masa
• Training si pregatire de specialitate in domeniu;
• Mediu de lucru profesionist si prietenos, in cadrul unui colectiv deosebit;
• Posibilitate de dezvoltare profesionala si personala;
• Beneficii dupa competente si rezultate.
Pregatire:
Minim liceu cu profil tehnic (electric, electronic, comunicatii, etc.), cu examen de absolvire (bacalaureat).
Responsabilitati:
• Montarea tubulaturii pentru sistemele tehnice de securitate
• Realizarea cablajului necesar sistemelor tehnice de securitate;
• Pregatirea lucrarilor de instalare a sistemelor tehnice de securitate;
• Instalarea sistemelor de detectare, semnalizare si alarmare la incendiu;
• Instalarea sistemelor tehnice de detectie, efractie si control al accesului;
• Instalarea sistemelor tehnice de monitorizare;
• Instalarea sistemelor tehnice de televiziune cu circuit inchis (TVCI);
• Punerea in functiune a sistemelor de detectare, semnalizare si alarmare la incendiu;
• Punerea in functiune a sistemelor tehnice de detectie, efractie si control al accesului;
• Punerea in functiune a sistemelor tehnice de monitorizare;
• Punerea in functiune a sistemelor tehnice de televiziune cu circuit inchis (TVCI);
• Asigurarea mentenantei si service-ului pentru sistemele de detectare, semnalizare si
alarmare la incendiu;
• Asigurarea mentenantei si service-ului pentru sistemele tehnice de detectie, efractie si
control al accesului;
• Asigurarea mentenantei si service-ului pentru sistemele de monitorizare;
• Asigurarea mentenantei si service-ului pentru sistemele de televiziune cu circuit inchis
(TVCI);
• Aplicarea normelor de sanatate si securitate in munca;
• Aplicarea normelor de protectie a mediului.
Constituie avantaj detinerea unui certificat de absolvire a cursului de tehnician pentru sisteme de detectie, supraveghere video si control acces.
Alte cerinte:
• Spirit de echipa , tenacitate , rezistenta la efort, rezistenta la stres;
• Disponibilitate pentru deplasari in tara;
• Disponibilitate pentru studiu si perfectionare in domeniu ( autoinvatare, cursuri, etc)
• Permis de conducere categoria B - constituie avantaj;
• Experienta in munca intr-o pozitie similara constituie de asemenea avantaj.