Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Tehnician de Sisteme IT

Salariu confidenţial
ID 877567
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

IT

Suntem compania Asevi Romania, lider în sectorul industriei chimice, dedicată inovației și durabilității în producția de produse chimice de înaltă calitate. Căutăm un profil de tehnician junior în sisteme de microcalculatoare care să se alăture echipei noastre și să contribuie la succesul operațiunii noastre.
Locatie: Branesti

Cautam un Tehnician Sisteme Microcalculatoare cu profil junior care, in functie de managerul IT, ofera suport tehnic de specialitate in sistemele informatice utilizate in fabrica noastra de productie chimica si care se afla in apropierea localitatii in care ne aflam. Candidatul ideal va fi responsabil pentru asigurarea disponibilității, securității și eficienței sistemelor noastre de microcalculatoare.

Responsabilitati:
Instalarea, configurarea si intretinerea sistemelor de microcalculatoare in birou si in uzina de productie;
Diagnosticarea și rezolvarea problemelor tehnice în sistemele și dispozitivele informatice;
Administrarea rețelelor locale și a comunicațiilor de date;
Colaborare în implementarea politicilor de securitate informatică pentru a garanta integritatea datelor și continuitatea operațională;
Colaborare la proiecte de actualizare și îmbunătățire a sistemelor, lucrând împreună cu echipa de tehnologie a informației;
Monitorizarea și documentarea procedurilor tehnice;

Cerințe:
Tehnician în sisteme microcalculatoare sau echivalent;
Experienta anterioara in suport tehnic si intretinere a sistemelor de microcalculatoare in medii industriale;
Cunoștințe hardware și software pentru PC, sisteme de operare Windows și Linux;
Familiarizarea cu protocoalele de comunicații industriale și rețelele industriale;
Abilități de rezolvare a problemelor și capacitatea de a lucra într-un mediu cu ritm rapid;
Înțelegerea standardelor de securitate informatică în medii industriale;

Beneficii:
Dezvoltare profesională și oportunități de formare continuă;
Mediu de lucru sigur axat pe excelență;
Beneficii aditionale.

Dacă sunteți pasionat de tehnologie și doriți să vă provocați abilitățile într-un mediu industrial dinamic, vă invităm să vă alăturați echipei noastre și să contribui la angajamentul nostru față de excelență în industria chimică.
Așteptăm cu nerăbdare să vă avem ca parte fundamentală a echipei noastre, lucrând împreună pentru a avea un impact pozitiv în industria noastră și în lume.

Contact:
0724364856
[email protected]