Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Strungar Universal

Salariu confidenţial
ID 837372
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Producție

jobs.colorful.hr recruteaza 1 Strungar Universal pentru unul din partenerii sai, unul din cei mai mari producatori de motoare electrice din Romania.

Candidatul ideal:
• Studii medii/ scoala profesionala;
• Calificare de Strungar;
• Experienta pe un post similar – minimum 1 an;
• Cunostinte in domeniul prelucrarii metalelor prin aschiere;
• Cunostinte de lucru pe diverse strunguri normale: SNA 500, SN630, SN 800, SNA 1000;
• Persoana harnica, organizata, capabila sa respecte termene limita.

Responsabilitati:
• Verifica si asigura starea de functionare corecta a strungului, a instalatiilor si echipamentelor sale;
• Realizeaza prinderea si fixarea sculelor, dispozitivelor si semifrabricatelor pe strung;
• Realizeaza filetarea pe strungul normal, utilizand instrumente specifice: subler, calibre, micrometre;
• Executa cu strungul operatiuni de strunjire si finisare;
• Verifica rezultatul operatiilor executate si asigura controlul de calitate initial;
• Depoziteaza reperele executate in locul stabilit pentru prelucrarea lor si pentru asigurarea continuitatii fluxului de productie;
• Respecta etapele procesului de prelucrare prin aschiere a semifabricatelor metalice pe strung conform documentatiei tehnice.

Beneficii:
• Tichete de masa;
• Decont transport;
• Prima de vacanta.

Roxana Pirvu
ID 837372