Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Specialist piese de schimb

Salariu confidenţial
ID 860160
acum 4 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Producție

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Limbi străine
Engleză

Cautam un Specialist piese de schimb pentru unul din clientii nostri, importatorul oficial in Romania al unor branduri italiene, inca din anul 1993.

Locatie: Bulevardul Timisoara, sector 6, Bucuresti

Program de lucru: de luni pana vineri, 08:00 – 17:00

Asteptam CV-urile dvs. pe adresa [email protected]

Responsabilitati:
• Monitorizarea comenzilor introduse de catre clienti prin portalul de piese in sistemul informatic
• Verificarea echivalentelor pentru codurile comandate de dealeri
• In cazul promotiilor si / sau discount-urilor verifica / modifica manual discountul din sistemul de gestiune
• Verifica stocul pentru piesele comandate de dealer si analizeaza daca mai este necesara reaprovizionarea
• Cauta alternative pentru piesele care sunt comandate de catre clienti si nu sunt in stoc sau nu sunt disponibile le furnizori
• Propune comenzi de piese catre responsabilul direct
• Monitorizeaza comenzile de anvelope, plaseaza comenzi de anvelope catre furnizor, pozitioneaza preturi anvelope in piata, calculeaza oferte de anvelope pentru licitatii
• Se asigura ca nu vor aparea rupturi de stoc datorita livrarii pieselor din stoc si necomandarea acestora
• Intocmeste raporte zilnice, saptamanale, lunare, anuale

Cerinte:
• Studii medii (studii superioare tehnice constituie un plus)
• Experienta pe un post similar este un avantaj
• Cunoasterea limba straina Engleza sau Italiana – nivel mediu
• Cunostinte de baza mediu auto
• Utilizare programe de contabilitate si pachetul MS Office
• Aptitudini de calcul, de comunicare, de planificare si organizare a activitatilor specifice

Beneficii:
• Salariu competitiv
• Bonus in functie de performanta
• Asigurare medicala privata
• Orele suplimentare se platesc 200%

MGM Recruitment | MGM Recruitment SRL
ID 860160