Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

SEO Specialist

Salariu confidenţial
ID 822067
acum 2 zile
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Publicitate,    Marketing / Cercetare de piață

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Candidatul ideal:

Ești o persoană activă în mediul online, meticuloasă, cu experiență în optimizare SEO și online performance? Te așteptăm în echipa noastră de marketing.

Cerințe:

- Abilități excelente de research și de analiză;
- Cunoștințe avansate de SEO On-Page și Off-Page;
- Experiență de lucru cu următoarele tool-uri: Google Analytics, Google Search Console, Google Tag Manager, SEO Monitor, Ahrefs, Screaming Frog sau similare;
- Atenție la detalii;
- Capacitate de organizare a activității atât pe cont propriu, cât și în echipă;
- Abilități excelente de exprimare în scris, de a compune texte creative și ușor de înțeles;
- Cunoștințe de operare ale aplicațiilor Microsoft Office;
- Experiență de lucru ca SEO Specialist. Experiență în content marketing, copywriting sau comunicare este un avantaj;

Descrierea jobului:

- Analizează conținutul și propune soluții de optimizare pentru website-uri. Evaluează rezultatele și analizează competiția;
- Coordonează și implementează strategia de SEO On-Page și Off-Page pentru portofoliul de website-uri;
- Propune teme de conținut sau de modificare a conținutului website-urilor astfel încât să-l optimizeze pentru motoarele de căutare.

Dacă așa ar arăta o zi de muncă productivă și creativă pentru tine, trimite-ne CV-ul tău!

Marketing Lajumate&ZZ | Antena TV Group
ID 822067