Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Sef serviciu aprovizionare logistica

Salariu confidenţial
ID 863349
acum 3 săptămâni
Iasi, Iasi
Domeniu de activitate

Administrativ / Logistică

Full time

Candidatul Ideal:
Experienta: de minim 2 ani in domeniul constructiilor si instalatiilor si sau aprovizionare
Nivel de studii: superioare, preferabil tehnice sau / si economice
Cunostinte: operare PC – pachetul Office avansat;
Permis: categoria B

Descrierea postului:
Departament: aprovizionare
Scopul postului: gestioneaza activitatea de achizitii/aprovizionare la nivelul companiei

Atributiile principale si sarcinile specifice:
• identifica necesarul de aprovizionare;
• negociaza cu furnizorii preturile de achizitie, incheie contractele cu acestia
• intocmeste si analizeaza cererile de oferta;
• supervizeaza derularea contractelor cu furnizorii
• analizeaza piata si sistemul de livrare pentru evalua valabilitatea actuala si viitoare a produselor;
• intocmeste si urmareste comenzile de aprovizionare
• preia comenzile de la inginerii din santier si de la departamentul tehnic ofertare
• plaseaza comenzi catre furnizori
• planifica si coordoneaza achizitiile necesarului de materiale/echipament
• urmareste statusurile comenzilor plasate si verifica preturi dupa livrarea materialelor/ echiapamentelor
• planifica traseul personalului in vederea ridicarii marfii de la furnizori si livrarea ei in santiere
• raspunde de parcul auto al societatii: achizitie piese schimb, consumabile,etc.
Caracteristici de personalitate, aptitudini si deprinderi necesare :
-flexibilitate, rabdare, atentie la detaliu;
-abilitati manageriale si de negociere;
-abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie;

Pachet salarial:
-salariu negociabil, bonusuri de performanta, telefon-laptop de serviciu,decontare transport

Anca Zainescu | SC TEC TELECOM SRL
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 863349