Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Sculer Matriter

Salariu confidenţial
ID 837373
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Producție

jobs.colorful.hr recruteaza 1 Sculer Matriter pentru unul din partenerii sai, unul din cei mai mari producatori de motoare electrice din Romania.

Candidatul ideal:
• Studii medii/ scoala profesionala;
• Calificare de Sculer matriter;
• Minimum 3 ani experienta pe un post similar;
• Cunostinte in domeniul prelucrarii metalelor prin aschiere si desen tehnic;
• Cunoasterea utilizarii sculelor si instrumentelor de lucru specific, AMC-uri;
• Persoana harnica, organizata, capabila sa respecte termene limita.

Responsabilitati:
• Executa lucrari de ajustare, gaurire, filetare, tusare a pieselor componente dintr-un dispozitiv de orice complexitate, matrita, stanta, model metalic complex, in vederea asamblarii;
• Depisteaza defecte de exploatare a dispozitivelor, matritelor, stantelor pentru tole, sculelor combinate si a altor ansambluri ce i se prezinta spre reconditionare;
• Identifica sursa defectiunilor si le remediaza;
• Ajusteaza si monteaza sculele, matritele de decupat;
• Citeste desenele de complexitate mica, medie si complicate pentru a fi la curent cu cerintele pe care le are de respectat;
• Executa probele functionale si de omologare a sculelor si dispozitivelor de verificare realizate;
• Asambleaza toate partile componente ale sculelor si dispozitivelor de verificare dupa ce au fost prelucrate la strung, freza, raboteza, in scopul de a realiza forma definitiva a acestora;
• Stabileste cantitatea de metal necesara prelucrarii.

Beneficii:
• Tichete de masa;
• Decont transport;
• Prima de vacanta.

Roxana Pirvu
ID 837373