Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Romradiatoare S.A. ANGAJEAZA Referent Marketing – 1 post

ID 844360
acum 3 săptămâni
Brasov, Brasov
Domeniu de activitate

Inginerie / Tehnologie

Candidatul trebuie sa fie o persoana care se poate caracteriza ca fiind un spirit organizat, punctual, pedant, determinat si proactiv, sa fie un bun comunicator si sa aiba bine dezvoltate abilitatile necesare lucrului in echipa.
Candidatul trebuie, de asemenea, sa demonstreze deprinderi reale in utilizarea tehnologiilor IT, in special folosirea pachetului MSOffice si sa fie deschis sa asimileze cunostiinte specifice domeniului de activitate.
Candidatul trebuie sa cunoasca limba engleza, fiind un criteriu obligatoriu.
Responsabilitati:
- Procesare comenzi primite.
- Planificare si organizare livrari conform comenzilor.
- Coordoneaza procesele de vanzare si logistica desfacerii si aprovizionare (procesare comenzi, planificare si organizare livrari, facturare)
- Supervizeaza buna desfasurare a activitatilor de export (contracte, plati, formalitati vamale acolo unde este cazul)
- Facturare si completarea documentatiei necesare inchiderii comenzilor.
- Negociaza cu clientii si cu potentialii clienti in limitele de competenta stabilite.
- Negociaza cu furnizorii de produse si de servicii in limitele de competenta stabilite.
- Lanseaza in productie comenzile primite de la clientii interni si externi.
- Intocmeste documentele de livrare pentru livrarile la intern si extern.
- Urmarirea transportului, facturilor si platilor efectuate.
- Transmiterea catre furnizori a dovezilor de plata, programarea platilor prin colaborare cu departamentul contabilitate.
- Elaboreaza devize, oferte si situatii de lucrari aferente serviciilor prestate de societate.
- Evalueaza ofertele furnizorilor de materiale si echipamente pe care societatea le foloseste in procesul de productie si realizeaza situatii si statistici ale furnizorilor.
Se ofera:
- Salariu atractiv.
- Asigurare medicala,
- Telefon
- Program de lucru flexibil
- Mediu de lucru placut si accesibil
- Potential de dezvoltare personala
Persoanele interesate pot trimite CV-ul pe adresa: hr@romradiatoare.com

ROMRADIATOARE
ID 844360