Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Responsabil achizitii (domeniu industrial)

Salariu confidenţial
ID 845679
acum 4 zile
Ploiesti, Prahova
Domeniu de activitate

Producție,    Achiziţii

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Responsabilitati principale:
• Urmareste pastrarea unui volum optim al stocului de materie prima in fabrica;
• Raspunde de achizitia de materii prime necesare productiei in functie de fiecare proiect;
• Colaboreaza cu Departamentul Tehnic de Proiectare in vederea realizarii necesarului de materii prime si achizitionarii acestora;
• Gestioneaza toate comenzile de materii prime si receptia lor;
• Mentine relatia cu furnizorii agreati si identifica noi furnizori in vederea optimizarii procesului comercial;
• Alege furnizorii respectand criteriile interne de selectie ale societatii;
• Negociaza contractele cu furnizorii referitor la timp de livrare, termene de plata, etc;
• Realizeaza studii de piata in permanenta cu privire la noi furnizori sau conditii comerciale mai bune cu actualii parteneri;
• Organizeaza, planifica si livreaza catre departamentului de productie in functie de planul de productie stabilit, componentele si materialele conform termenului stabilit prin graficul de productie
• Semnaleaza conducerii si productiei orice anomalie de proces sau decalare a termenelor de livrare;
• Opereaza date si intocmeste situatii cu privire la consumuri de materii prime, materiale de ambalare, receptii de produse finite, evidenta stocuri, etc;
• Participa la elaborarea documentatiilor tehnologice pentru produsele fabricate;
• Realizeaza raportari periodice si ad-hoc pe aspecte legate de achizitii.

Profilul candidatului:
• Studii superioare finalizate;
• Cunostinte tehnice, experienta in zona industriala de productie;
• Bune cunostinte de utilizare a calculatorului in special Microsoft Excel si research pe internet.
• Atentie sporita la detalii;
• Persoana organizata, cu initiativa;
• Bune abilitati de negociere;
• Responsabilitate, seriozitate, bune abilitati de comunicare;
• Permis auto – categoria B.

Beneficii:
Pachet salarial competitiv bazat pe competentele profesionale.

Asteptam CV-urile dvs pe adresa de email office@multimetal.ro

Andreea | MULTIMETAL Technology
ID 845679