Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Reprezentant Medical și Farmaceutic

Salariu confidenţial
ID 836151
acum 4 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Medical / Farmacie

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Junior/Entry Level

Important: Așteptăm cv-ul atașat aici sau la adresa: cv@vvo.ro

Ne dorim sa atragem in echipa doi specialisti cu experiență de minim 1 an pe un post similar din Bucuresti si din Timisoara.

Studiile in domeniu reprezinta avantaj si experienta pe un post similar. Disponibilitatea la deplasari pe zona alocata este importanta.

Cerinte:
Studii de biochimie, nutritie sau medicina- prezinta avantaj;
Excelente abilitati de prezentare, negociere si comunicare;
Experienta in promovare medicala si vanzare farmaceutica de: OTC-uri, suplimente, dispozitive, servicii medicale;
Contacte active pe zona medicala: MF, pediatrie, gineco, gastro, neuro, ORL, dermato;
Disponibilitate la deplasari pe zona alocata;
Carnet auto ctg B.

Responsabilitati:
Promoveaza etic produse premium in: farmacii de lant, spitale, policlinici, dispensare, cabinete individuale, prin vizite directe sau in cadrul unor evenimente medicale;
Crearea, dezvoltarea si mentinerea unor relatii constructive cu medicii si farmaciile din zona alocata;
Sustinerea activitatilor specifice de promovare, prezentari la medici si farmacisti;
Participarea la mese rotunde si evenimente medicale de interes;
Urmarirea iesirii prescriptiilor din partea medicilor vizitati;
Respectarea programului de lucru si al touring planului;
Intocmirea rapoartelor de vanzare.

Oferta:
Pachet salarial motivant (fix negociabil, comision lunar motivant, tichete de masa);
Contract stabil si logistica necesara oferita de angajator.