Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Reprezent tehnic vanzari

Salariu confidenţial
ID 815455
acum 2 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Vânzări

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Candidatul ideal
Minim studii superioare
- Experienţa în muncă:Preferabil 2 ani experienta in activitati similare.
Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
- Cunostinte operare calculator (Word, Excel, navigare internet) – nivel mediu;
- Comunicare verbala si scrisa cu clienti atat interni, cat si externi;
- Bune abilitati de prezentare si negociere;
- Abilitate de a planifica si organiza activitati, de a stabili prioritatile;
- Initiativa;
- Abilitate de a lucra sub presiune, de a respecta termene limita si de a indeplini corect sarcinile de serviciu;
- Abilitatea de identifica si solutiona probleme;
- Capacitate de coordonare a activitatilor.
Descrierea jobului
Vanzarea produselor si serviciilor oferite de companie, respectand standardele si politicile companiei.
RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:
- Promoveaza si vinde produsele si serviciile companiei in zona desemnata sau segmentelor de clienti special alocati pe baza cunostintelor aprofundate despre produse, astfel incat sa realizeze obiectivele cantitative si calitative stabilite;
- Identifica nevoile clientilor si formuleaza solutiile optime;
- Identifica noi conturi catre care sa promoveze si sa vanda produsele si serviciile companiei;
- Contacteaza clientii alocati si de asemenea prospecteaza piata pentru a identifica potentiali clienti pentru a creste cota de piata a companiei;
- Realizeaza rapoarte de activitate periodice despre rezultatele de vanzari, contractele din intervalul de timp stabilit, propuneri, astfel incat sa asigure incheierea cu success a tranzactiilor;
- Mentine relatii foarte bune, bazate pe profesionalism cu toti clientii de care raspunde;
- Asigura prezentarea produselor si serviciilor companiei intr-o maniera profesionista;
- Responsabil de planificarea optima a activitatii, a deplasarilor si a resurselor materiale astfel incat sa acopere eficient zona alocata, asigurand minimizarea costurilor si maximizarea timpului;
- Participa la intalnirile departamentului de vanzari si la programele de instruire astfel incat sa detina toate informatiile legate de obiectivele de vanzari, promotii, noi produse si servicii, etc;

INEDIT CLEAN TOTAL | INEDIT CLEAN TOTAL
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 815455