Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Receptionist/a salon infrumusetare

2.300 LEI
ID 817856
acum 4 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Sport / Frumuseţe

Full time

Nivel carieră

Student,    Mid-Level

Limbi străine
Engleză

Studio44 își mărește echipa de profesioniști cu pasiune pentru frumusețea sustenabilă. Căutăm o persoană organizată care să preia responsabilitățile de la recepție, reprezentând cu succes imaginea premium a salonului și gestionând relația cu furnizorii și clientele.

Bonus: zonă de lucru centrală (Arcul de Triumf), interacțiune constantă cu pisica noastră Pablo (#ManagerNuMascota), prăjituri de casă și activitate pe social media.

Descrierea postului:

Relaționarea cu clientele și furnizorii într-un mod profesionist și prompt;

Gestionarea programărilor telefonice și online cu eficiență și amabilitate;

Efectuarea plăților cu numerar si card

Gestionarea activității administrative din recepție, inclusiv ținerea stocului de produse și întocmirea rapoartelor în acest sens;

Realizarea de poze care să surprindă atmosfera primitoare a salonului și serviciile oferite, inclusiv publicarea lor pe conturile de Facebook și Instagram conform instrucțiunilor.

Cerințe:

Experiența pe un post similar este un plus;

Cunoștințe de bază în social media și o bună abilitate de a utiliza calculatorul, precum și cunoștințe de bază în MS Office, excel

Abilități de comunicare și relaționare, orientare către oameni – o persoană sociabilă cu o atitudine prietenoasă;

Abilități organizatorice bune;

Inițiativă și mentalitate orientată spre soluționarea de probleme;

Atenție la detalii, eficiență, o atitudine responsabilă și asumată, dorință de învățare.

Oferim:

O locație centrală (zona Arcul de Triumf la 10-15’ de metrou), frumos amenajată și cu o atmosferă relaxată;

O echipă tânără, dinamică și prietenoasă, precum și un coleg de echipă blănos;

Oportunitatea de a învăța despre cum funcționează un salon cu accent mare pe calitate și practici sustenabile;

Program de lucru: luni-vineri 11:30-20:00

Salarizare atractivă (2300-2500) si posibilitatea de a beneficia de serviciile din salon gratis

Despina Mihai
ID 817856