JobZZ.ro

Receptionist receptioner clinica medicala

Salariu confidenţial
ID 880525
acum 3 luni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Secretariat / Office / Back Office

Nivel carieră

Fără studii superioare

Clinica medicala multi-specialitate, zona centrala, angajeaza Receptionist(a), program full-time, de luni pana vineri.

Cerințe:
- Cunoștințe lucru calculator (Word, Excel, Internet, mail);
- Cunoștințe de limbă engleză la nivel mediu;
- Experiență într-o poziție similară reprezintă avantaj (call center, casierie, receptie, secretariat);
- Aspect fizic placut.

Condiții:
- Minim studii liceale
- Abilitati comunicare si amabilitate

Responsabilități:
- Preia apelurile telefonice, realizeaza programari si ofera informatii pacientilor;
- Mentine arhivele, completeaza documentele specifice si le pastreaza in ordine;
- Acorda asistenta personala, asistenta informationala pacientilor;
- Este responsabil de buna desfasurare a activitatilor de primire a pacientilor, sau a reprezentantilor acestora, asigurand o atmosfera profesionala si competenta;
- Verifica corespondenta intrari-iesiri (postale, fax, e-mail, note telefonice);
- Atributii de casierie (transmite tarife, inregistreaza plati cash card, realizeaza inchiderea zilei).

Clinica este multi-specialitate, dotari de ultima generatie, spatiul este central, generos, colectiv tanar, atmosfera relaxata si deschisa, program flexibil.