Anunțul a fost dezactivat!

Acum 37 minute Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Angajam ospatar,ospătărițe,piar,hostess
Turism / Restaurante / Hoteluri
Salariu: confidenţial
Acum 39 minute Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Sofer profesionist
Transport
Salariu: 1 LEU
Acum 52 minute Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Soferi pentru UBER si BOLT
Transport
Salariu: 4.500 LEI
Acum o oră Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
JobZZ.ro

ProActiv IT angajeaza Auditor IT

Salariu confidenţial
ID 815036
acum 2 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

IT

Full time

Nivel carieră

Manager/Executiv

Despre noi:
ProActiv IT a fost creata ca urmare a unei cereri crescute de solutii inteligente de business care sa ajute cu adevarat la marirea productivitatii si eficientei, in cadrul companiei, prin intermediul serviciilor IT si din dorinta de a oferi servicii informatice de calitate intr-un mediu de afaceri dinamic, cum este cel din Romania.
Daca pana acum departamentul IT era doar o componenta care ajuta la buna desfasurare a activitatii companiei, astazi el poate reprezenta mult mai mult de atat, Poate fi cheia care sa ajute compania sa se dezvolte si sa-si eficientizeze procesele din interior, atat la nivel de productie, la nivel de functionalitate, cat si la nivel de crestere a productivitatii angajatilor si, nu in ultimul rand, la nivel de securizare al informatiei.
De aceea ProActiv IT adauga valoare ultimelor inovatii in domeniu prin profesionalimul si experienta echipei sale in dezvoltarea de proiecte viabile pentru partenerii sai. Rolul profesionistilor ProActiv IT este de a oferi expertiza, consiliere, selectionare, implementare de solutii personalizate si mentinerea unui cadru informational la un nivel inalt de functionalitate, accesibilitate si performanta.

Cum ne dorim sa fie candidatul ideal:
· Studii superioare de preferinta in domeniul IT sau experienta echivalenta;
· Experienta recomandata de minim 2 an in Audit IT, securitate IT sau domeniul IT;
· Cunostinte tehnice avansate referitoare la sisteme de operare, baze de date, servere, securitate retea;
· Capacitate de analiza si sinteza,spirit de echipa, dinamic, bine organizat;
· Aptitudini de invatare/ asimilare, rezistenta la stres;
· Disponibilitate pentru deplasari
· Constituie avantaj certificarea CISA (Certified Information System Auditor) si/sau CISM (Certified Information Security Manager), precum si cunostinte cu privire la standardele IT (COBIT, ITIL, ISO 2700x);

Care sunt responsabilitatile?
· Identificarea ariilor de risc IT (avand in vedere guvernanta IT, guvernanta datelor, alinierea strategiilor IT cu cele de business, dezvoltarea aplicatiilor, managementul proiectelor, securitatea IT, procedurile de backup si continuitate, etc);
· Participa la elaborarea planului de audit IT (stabilirea prioritatilor misiunilor de audit IT);
· Evaluarea eficacitatii si eficientei sistemului de control intern in ceea ce priveste riscurile IT; evaluarea modului in care sunt proiectate controalele si a functionalitatii acestora; evaluarea expunerilor la risc privind guvernanta si sistemele informationale; evaluarea daca guvernanta IT sprijina strategiile si obiectivele organizatiei;
· Formularea recomandarilor in vederea imbunatatirii proceselor de guvernanta, managementul riscului si control cu privire la domeniul IT;
· Trecerea angajamentului de audit prin toti pasii (definire obiectiv, colectare date, evaluare riscuri, intocmire program de lucru, intocmire si finalizare raport, urmarire implementare recomandari);
· Asigurarea calitatii livrabilelor misiunilor de audit;
· Realizarea misiunilor de audit IT in conformitate cu Standardele Internationale de Audit IT, Standardele Internationale de Audit Intern;
· Raportarea rezultatelor misiunilor de audit IT.

Beneficii:
· Telefon mobil, laptop;
· Pachet de beneficii atractiv;
· Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta;
· Traininguri de specialitate;
· Oportunitati de dezvoltare a carierei.

Asteptam CV-ul tau pe cariere[at]proactivit.ro