Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

PPC & Google Adwords Specialist

12.000 EUR
ID 844282
acum o săptămână
Ploiesti, Prahova
Domeniu de activitate

Marketing / Cercetare de piață

Full time

Nivel carieră

Manager/Executiv

Specialist SEO și PPC
Exclus Incepatori - exclus persoane fara experienta minim 5 ani !
Oferim Publicitate pentru Firme
- cautam o colega/coleg specialist/a
dIGITAL aDS este o companie vibrantă de tehnologie prop-tech care conectează dezvoltatorii imobiliari cu investitorii prin participarea la proiecte de dezvoltare imobiliară în Regatul Unit.

Căutăm un director de specialitate SEO și PPC care ARE EXPERIENTA IN ADMINISTRAREA CAMPANIILOR DE GOOGLE ADS

Raportând la CTO, responsabilitățile tale cheie vor include:

Efectuarea de audituri site/pagină, analiză tehnică a site-ului și optimizare pe pagină.
Dezvoltarea unei strategii de creare de linkuri, cuvinte cheie și conținut.
Analiza, măsurarea și implementarea SEO (Inclusiv testarea A/B a modificărilor).
Analizarea datelor de căutare și furnizarea de rapoarte periodice pentru a arăta progresul.
Cercetarea și crearea de copii captivante care vor fi utilizate pe o gamă largă de canale digitale pentru afacerile noastre.
Corectarea și editarea copiei pentru o serie de canale.
Efectuarea și menținerea auditurilor de conținut pe toate canalele.
Căutăm pe cineva care are o mare capacitate de a face față presiunii și este orientat spre rezultate. Aceasta este o oportunitate unică de a prelua un rol de lider în promovarea afacerii online.

Cerințe

Minim 5 ani experiență practică în SEO (agenție sau partea clientului)
Abilitatea de a planifica și executa campanii
Cunoștințe solide de lucru despre Google Analytics, Search Console, Manager de etichete și alte software Google
Experiență demonstrată și cunoștințe actualizate despre practicile SEO on-site și off-site
Experiență în utilizarea Linkdex, Majestic, ScreamingFrog, SearchMetrics și a altor instrumente SEM
Experiență de raportare a rezultatelor într-o manieră clară și concisă
O atitudine pozitivă de a lucra cu încredere pentru a sugera și a acționa schimbări pozitive
Abilitatea de a lucra din proprie inițiativă și planificare a timpului
Motivație pentru a învăța și a-ți dezvolta în mod continuu abilitățile
O mare atenție la detalii și un ochi pentru a ne asigura că munca este consecventă și în conformitate cu brandingul și mesajul nostru
Foarte organizat, cu abilitatea de a face mai multe sarcini și de a gestiona un volum de lucru aglomerat
Familiarizarea cu alte aspecte ale marketingului digital (bloguri, marketing prin e-mail, rețelele sociale și copierea paginii de destinație etc.)
Urmărirea succesului conținutului este, de asemenea, de dorit
Experiența și cunoștințele Google AdWords sunt favorabile, dar nu esențiale
Cunoașterea de bază a testării utilizatorilor și a conceptelor CRO este de dorit
Cunoștințe de bază HTML/CSS/JavaScript de dorit
Beneficii

25.000 de lire sterline pe an
Schemă de bonusuri fără taxă
Schema de pensii a companiei
28 de zile de concediu pe an, inclusiv sărbători legale
Este oferit un program de dezvoltare personalizat pentru a vă ajuta să vă dezvoltați setul de abilități individuale.
Evaluări semestriale de performanță/salariu

Se poate lucra de acasa
Salariu: £24,000.00-£25,000.00 pe an

Digital Advertising
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 844282