JobZZ.ro

Ospatar (restaurant in mall AFI Cotroceni)

750 EUR
ID 877129
acum 6 luni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Mid-Level,    Necalificat,    Fără studii superioare,    Junior/Entry Level

Pentru unul dintre clientii nostri, restaurant in centrul comercial AFI Cotroceni, recrutam Ospatar.

Rolul presupune asigurarea unui serviciu de calitate superioara pentru clienti, contribuind astfel la o experienta placuta de luat masa in cadrul restaurantului nostru situat in centrul comercial.

Responsabilitati Principale:

Interactiunea cu Clientul:

Intampinarea clientilor intr-un mod cald si prietenos.
Oferirea de recomandari si informatii despre meniu.
Prezentarea specialitatilor zilei si a ofertelor speciale.

Servirea Mesei:

Preluarea comenzilor si transmiterea acestora catre bucatarie.
Servirea mancarii si bauturilor intr-un mod profesionist.
Verificarea satisfactiei clientilor pe durata mesei.

Mentinerea Standardelor de Calitate:

Respectarea stricta a standardelor de igiena si curatenie.
Asigurarea unei prezentari impecabile a mesei si a salii de mese.
Mentinerea unei atmosfere placute si primitorii in restaurant.

Gestionarea Platilor:

Prezentarea notei de plata si procesarea platilor.
Oferirea restului si multumirea clientilor la plecare.

Colaborare si Comunicare:

Lucrul in echipa cu colegii pentru a asigura un flux constant si eficient.
Comunicarea eficienta cu personalul de bucatarie si management.

Cerinte:

Experienta demonstrabila ca ospatar/chelner, preferabil intr-un mediu similar.
Cunostinte solide despre servirea mesei si eticheta in restaurant.
Abilitati excelente de comunicare si interpersonale.
Capacitatea de a lucra intr-un mediu rapid si dinamic.
Flexibilitate in privinta programului de lucru, inclusiv in weekenduri si sarbatori.
Prezentare profesionala si o atitudine orientata spre serviciul clientului.

Doar candidatii eligibili vor fi contactati in maxim 2 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidentiale.