Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Operator DTP

Salariu confidenţial
ID 839612
acum o săptămână
Sibiu, Sibiu
Domeniu de activitate

Grafică / Webdesign / DTP

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Schwarz Gruppe Int este un brand cunoscut pe piața din România, specializat pe vânzarea de tonere ECO-OEM si servicii de Grafica & Print. Echipa noastră înseamnă fețe zâmbitoare, comunicare familiară, respect și încredere. Ne place să învățăm zilnic unii de la alții (angajați, clienți, parteneri) și vrem să te sprijinim pe tine să-ți maximizezi potențialul și să contribui într-o echipă entuziastă. Ne bucurăm de implicarea continuă în proiecte inovative și nu avem timp să ne plictisim.

SCHWARZ GRAPHIC - CREATIVE PRINTING Este departamentul nostru de productie publicitara prin care punem la dispozitie un pachet de solutii complete: grafica, productie publicitara, print pvc de mari dimensiuni, semnalistica magazine & hale industriale si personalizari & inscriptionari full color.
Locația jobului- Sibiu

Responsabilități

Operator Digital (Printer, Cutter Plotter ) DTP-ist, Grafician
Pregătește documentele pentru imprimare
Așează documentele primite de la agenții/client în formate optime de producție în funcție de tipul de material, dimensiune și tehnologia de imprimare.
Realizează layouturi iîn urma brief-urilor primite
Operează imprimanta digitală Mimaki Printer CJV150-160
Operează Gravator Laser
Operează Cutter Plotter
Identificarea neconcordanțelor apărute între documentul pregătit și printul martor existent( dimensiune, conținut)
Cerințe

2-3 ani experiență în domeniu Grafică, DTP, operare Tipar Digital, Tipar de Mari Dimensiuni
Cunoștințe tehnice de bază (sarcini mici/ medii/ mari asamblare, dezasamblare, tăiere, lipire etc)
Pricepere în a lucra cu o varietate de materiale și de a găsi soluții sau de a respecta soluțiile oferite la asamblări
Operare PC Windows - Microsoft (Word, PowerPoint, Access, Outlook)– Adobe Photoshop, Corel Draw, RasterLink
Capabil să coordoneze mai multe proiecte simultan, respectând termenele
Carnet de conducere Cat B
Abilități

Creativ și orientat către detalii.
Persoană plină de entuziasm, cu abilități de comunicare.
Bun lucrător în echipă și rezistent la stres, disponibil la extra time și deplasări când este nevoie.
Beneficii

Salariu fix
Bonuri de masă
Ore suplimentare plătite
Abonament de sănătate
Măriri salariale anuale, în funcție de performanțe
Mediu de lucru profesionist, între prieteni
Program full-time și stabilitate pe termen lung
Posibilitatea de a crește împreună cu noi
Salariul exprimat este orientativ si se negociaza în urma interviului in functie de cunostinte si abilitatile fiecaruia.

Dacă vrei să ne cunoști, să înveți și să te dezvolți alături de noi, și nu în ultimul rând să-ți petreci zilele de Luni până Vineri alături de noi, salută-ne cu un CV .

Te așteptăm în echipa noastră!