JobZZ.ro

Office Assistant

Salariu confidenţial
ID 879487
acum o lună
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov

Secretariat / Office / Back Office,    Prestări servicii,    Imobiliare

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Candidatul Ideal
- cunoaşterea limbii engleze – nivel mediu;
- abilități în corectarea și stilizarea textelor;
- cunoştinţe PC: pachetul MS Office, utilizare e-mail, navigare internet;
- experienţă în întocmirea actelor de contabilitate primară reprezintă o necesitate.
Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:
- Preia şi redirecţionează apelurile telefonice
- Execută lucrări de birou: tehnoredactarea documentelor, clasarea dosarelor, utilizarea de fotocopiatoare sau păstrarea şi operarea în diverse registre de evidenţă; scanare, printare, fotocopiere.
- Asigură activitatea de primire, înregistrare, repartizare şi predare a corespondenţei, precum şi expedierea acesteia către destinatari.
- Participă activ la organizarea evenimentelor companiei, creează și redactează știrile, noutățile companiei.
- Preia, înregistrează, repartizează corespondenţa, redactează texte.
- Menține corespondenţa cu partenerii societăţii ( telefoane, notificări, curierat, e-mail, skype, etc.).
- Participă la diverse întâlniri şi întocmeşte minute şi procese-verbale la încheierea acestora.
- Asigură activitatea de protocol în cadrul întâlnirilor, în conformitate cu cerinţele zilnice.
- La cererea conducerii întocmeşte diverse situaţii statistice, analitice şi alte documente.
- Întocmeşte actele contabile primare şi răspunde pentru întocmirea corectă a lor, conform legislaţiei în vigoare.
- Se ocupă periodic de aprovizionarea cu rechizite şi alte materiale necesare pentru buna funcţionare a biroului.
- Solicită oferte de preţ de la furnizori, plasează comenzile furnizorilor şi verifică produsele comandate.
- Ţine evidenţa facturilor de la furnizori, transmite facturile spre plată (bancă sau numerar).
- Menţine legătura cu furnizorii pentru diverse probleme.