Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Key Account Manager - Heavy Line

Salariu confidenţial
ID 814541
acum 3 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Secretariat / Office / Back Office

Cerințe:
- Studii superioare (profil tehnic/economic);
- Experienta in vanzari, domeniul auto constituie avantaj;
- Cunostinte PC (MS Office);
- Engleza nivel conversational;
- Persoana flexibila si foarte bine organizata, cu bune abilitati de comunicare si negociere.

Responsabilități:

- Vinde produsele si serviciile companiei atat catre clienti existenti, cat si catre clienti noi;
- Realizeaza target-ul cantitativ, valoric si calitativ stabilit prin politica comerciala;
- Prospecteaza sectorul atribuit, transmite oferte, viziteaza potentialii clienti;
- Completeaza bazele de date cu informatiile obtinute din piata;
- Dezvolta si mentine portofoliul de clienti alocat, respectand planul de programare a vizitelor, in scopul interactiunii cu toti clientii din portofoliu;
- Identifica si analizeaza nevoile clientilor si formuleaza propuneri catre acestia;
- Negocieaza oferta din punct de vedere tehnic si financiar cu clientul;

- Consilieaza clientii in intocmirea si depunerea dosarelor catre finantatori;
- Asista activ la livrarea vehiculului catre client.

Condiții:
Misiunea noastră: Iveco Truck Services, prin apartenența la Iveco și CNH Industrial are în spate 150 de ani de istorie, excelentă și experiență pe piața vehiculelor comerciale.
Ca singur dealer de proprietate Iveco din România, misiunea noastră este să devenim leader în segmentul nostru de piața și să ne transformăm în prima opțiune de achiziție a clienților de vehicule comerciale.
Viziunea noastră: Să aducem în piața din România experiența grupului la nivel mondial în materie de inovație, tehnologii regenerabile, eficientă și performanță și să le oferim clienților noștri servicii la standarde internaționale, adaptate necesităților lor specifice.
Determinare. Pentru clienţii noştri ne dorim să fim cei mai buni. De aceea în mod constant încercăm să ne îmbunătăţim serviciile şi produsele pe care le oferim.
Încredere. Prin corectitudine reuşim să ne respectăm angajamentele luate şi să nu ne asumăm obiective pe care nu le putem realiza fiind astfel un partener de încredere pentru clienţii nostri.
Performanţă. Credem că performanţa produselor şi serviciilor noastre înseamnă în primul rând să-i oferim clientului un instrument prin care susţinem creşterea afacerii sale

Iveco Truck Services | Iveco Truck Services SRL
ID 814541