Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Junior Sales ( club de fitness)

2.300 LEI
ID 817997
acum 3 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Sport / Frumuseţe

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Candidatul ideal are cunostinte legate de :

- domeniul de activitate – marketing, vanzari si fitness
- limba engleza
-cunostinte medii de MS Office;
-foarte bune abilitati de comunicare si orientare catre client;
-pasiune pentru vanzari.
-experineta de minim 1 an in domentiu

Descrierea jobului

La SWEAT, vei gasi echipa, informatiile si resursele care te vor stimula permanent sa-ti pui in valoare cunostintele si talentul. Astfel, zi de zi iti vei depasi limitele si te vei transforma intr-un profesionist capabil sa isi foloseasca abilitatile. Care sunt abilitatile pe care dorim sa le ai?

- Foarte bune abilitati de ascultare, comunicare si negociere
- Proactiv, organizat si responsabil
- Perseverent in urmarirea si atingerea unui scop
- Dedicare in respectarea sarcinilor de serviciu
- Placere autentica de a intelege nevoile clientului si a-i propune cele mai potrivite solutii in fitness
- Minim studii liceale (studiile universitare finalizate reprezinta un avantaj)
- Engleza nivel mediu
- Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul (MS Office)
- Pasiunea pentru fitness reprezinta un atu pentru a putea impartasi cel mai bine importanta soprtului in viata de zi cu zi

Ce vei face in rolul de SWEAT Junior Sales ?

- Vei crea o experienta unica a conceptului de wellbeaing persoanelor passionate de fitness si nu numai;
- Iti vei putea pune amprenta personala in intelegerea nevoilor, consilierea si comunicarea cu clientii, depasindu-le asteptarile si facandu-i sa isi doreasca sa revina inapoi la un stil de viata sanatos in care miscarea are un rol esential;
- Urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
- Urmareste realizarea planului de vanzari lunar si anual stabilit;
- Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii organizatiei;
- Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);
- Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
- Participarea activa la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii.
- Distribuie pliante si alte materiale publicitare in zonele de interes ( rezidentiale, targuri, evenimente dedicate, zone cu circulatie intense, etc)
- Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor in zona in care actioneaza.
- Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora.
- Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti.

Cum iti rasplatim munca?

Un pachet compus din:
- Salariu fix ;
- Comisioane si bonusuri lunare, in functie de realizari;
- Acces la facilitatile cluburilor SWEAT;
- Bonusuri suplimentare pentru vanzarea anumitor produse;
- Traininguri și oportunitati de formare;
- Oportunitati de dezvoltare în echipa și o cariera solida în vanzari;

Sweat Concept
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 817997