Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Inginer Tehnic Service Dispozitive Si Echipamente Medicale

Salariu confidenţial
ID 854698
acum 2 săptămâni
Jilava, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Inginerie / Tehnologie

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Firma de echipamente si dispozitive medicale, angajam un inginer tehnic service, in zona Jilava - Ilfov (incinta Arteca). Program : Luni - Vineri 08-16.

Conditii:
• Capacitatea de a lucra in echipa;
• Dorinta de invatare permanenta;
• Punctual, serios, integru;
• Studii finalizate (sau in curs de finalizare):ex bioinginerie, fizica medicala, etc;
• Neconsumator de alcool in timpul programului de lucru;
• Ideal ar fi sa aiba experienta profesionala in domeniul medical sau domeniul electric si cunostinte despre modul de functionare si intretinere a echipamentelor medicale;
• Sa cunoasca limba engleza;
• Putere de concentrare, putere de decizie, disponibilitate de lucru in conditii de termen-limita;
• Abilitati de manipulare echipamente de testare, control si de lucru;
• Un plus ar fi cunoasterea platformei SICAP - SEAP;
• Carnet de conducere categoria B.

Responsabilitati:
• Executa activitatile specifice pentru instalarea, punerea in functiune, repararea, intretinerea si verifcarea echipamenelor medicale;
• Face propuneri de introducere in reparatie, in mod preventiv, a echipamentelor sau de efectuare de Intretinere Periodica si Revizie Tehnica;
• Se deplaseaza in tara pentru executarea lucrarilor si operatiilor tehnice;
• Stabileste solutiile constructive si tehnologice pentru repararea echipamentelor medicale, avand in vedere schema de proiectare;
• Participa la intocmirea instructiunilor, prospectelor, fiselor tehnice, schemelor de montaj, etc;
• Intocmeste listele cu necesarul minim de piese de schimb pentru echipamentele medicale;
• Controlul, diagnosticarea si repararea echipamentelor medicale generale;
• Asigura comunicarea cu producatorii si furnizorii straini si autohtoni in scopul rezolvarii problemelor ce apar la echipmentelor medicale (reparatii in garantie si in afara garantiei, modernizari, asitenta tehnica, revizii planificate, etc);
• Solicitarea de oferte de pret si intocmirea de comenzi pentru obtinerea de piese de schimb, revizii, reparatii;
• Se informeaza permanent si isi insuseste parametrii si normele tehnice de realizare a lucrarilor de intretinere si reparatii, tipurile si parametrii functionali ai echipamentelor medicale, materiile prime si materialele de baza folosite.

Punct de lucru : Incinta ARTECA, Jilava.
Program 08 - 16, LUNI-VINERI, 30 de minute pauza.
Salariul se va discuta la interviu sau telefonic.
CV-urile se pot trimite la adresa cotonea.adrian@gmail.com
Contact : 0722398303