Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Inginer service sisteme de securitate / Coordonator service

Salariu confidenţial
ID 834265
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Telecomunicaţii,    Inginerie / Tehnologie

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Cerințe
• Studii superioare – Inginer absolvent studii universitare profil automatică/electronică sau similar;
• Experiență cel puțin 2 ani în derularea de proiecte specifice sistemelor de securitate ((supraveghere video, centrale de efracție, control acces, sisteme anti-incendiu)
• O bună cunoaștere a echipamentelor, cunoștințe de programare sisteme Siemens, Schrack, Honeywell, DSC, Paradox, Aritech
• Abilitați bune de comunicare, planificare si organizare
• Atestat Inginer sisteme de securitate – execuție
• Buna cunoaștere a arhitecturii Sistemelor de securitate
• Cunoștințe de programare și punere în funcțiune a echipamentelor din domeniu;
• Cunoașterea legislației specifice domeniului
• Capacitatea de a conduce și lua decizii

Responsabilități
• Organizarea activității pentru lucrările pe care le coordonează;
• Reprezentarea companiei, în relația cu beneficiarii;
• Organizarea activităților de instalare a sistemelor tehnice de securitate;
• Instalarea sistemelor de detectare, de semnalizare și de alarmă în caz de incendiu;
• Instalarea sistemelor tehnice de detecție și semnalizare la efracție și control al accesului;
• Realizarea sistemelor tehnice de monitorizare și instalarea sistemelor tehnice de televiziune cu circuit închis (TVCI);
• Asigurarea testării, a evaluării și punerii în funcțiune a echipamentelor și a sistemelor tehnice de detecție și semnalizare la efracție și control acces, a sistemelor tehnice de detectare, semnalizare și a alarmării la incendiu și întocmirea documentației de recepție
• Asigurarea mentenanței și a service-ul pentru toate tipurile de sisteme tehnice menționate anterior și instruirea beneficiarilor în mod corespunzător;
• Completarea registrelor de lucrări cerute de lege;
• Prezentarea către organele de control și supraveghere autorizate, a datelor solicitate de către acestea;
• Răspunde de modul în care este organizată activitatea, astfel încât să se realizeze parametrii propuși în proiect cu privire la: calitatea lucrărilor, termenul de realizare și a cheltuielilor făcute;
• Monitorizarea derulării și închiderii lucrărilor, urmărirea încadrării în termene și în bugetul alocat;
• Răspunde de respectarea normelor de protecția muncii și PSI în șantierele coordonate.

• Pachet salarial motivant, bonus de performanta
• Asigurare medicală privată
• Oportunități de promovare
• Cursuri de pregătire in tara și în străinătate