Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Inginer proiectant structuri

Salariu confidenţial
ID 820094
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Inginerie / Tehnologie,    Construcţii / Amenajări

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Junior/Entry Level

Candidatul ideal

Ne mărim echipa!
Dacă dorești o carieră dе inginer proiectant structuri, vino cu atitudinea pozitivă și cu pasiunea pentru această meserie, iar noi venim cu îndrumarea, training-urile și software-urile dе ultimă generație pentru a-ți permite să te dezvolți în acest domeniu.
Vrei să ne cunoști?
Cum ne-ar plăcea să fii tu, în calitate de nou coleg al nostru:
• Să fii o persoană pasionată, proactivă, cu bune capacităti de organizare, care apreciază diversitatea de proiecte;
• Totodată să fii o persoană dinamică care dorește să lucreze atât într -un birou de proiectare, dar și să fie implicată și în procesul de producție al proiectelor realizate;
• Să aspiri pentru o colaborare pe termen lung și să ai dorința de a valorifica experiența dobândită.
• Să fii absolvent al Facultatii de Construcţii Civile, Industriale și Agricole
• Să ai cunoştinţe de utilizare a programelor: AUTOCAD, Etabs, Microsoft Office;
• Te pot avantaja cunoașterea programelor : AdvanceSteel 3D, Revit si AllPlan precum și absolvirea cursurilor de master în cadrul Facultății de Construcţii Civile, Industriale și Agricole
• Experiența ta în domeniul proiectării constituie un avantaj dar nu este obligatorie.

Descrierea jobului
Vei avea ca responsabilități:
• Activități de proiectare și de urmărire a modului de implementare a proiectului până la finalizare;
• Coordonarea, verificarea şi întocmirea documentaţii referitoare la proiectele în lucru din punctul de vedere al structurii, participarea la finalizarea şi implementarea proiectelor de investiţii;
• Oferirea de informații tehnice și menținerea relației cu clientul pe parcursul derulării proiectului;
• Gestionarea şi corelarea informaţiilor necesare soluţionării temei de proiectare;
• Analizarea şi calculul static şi dinamic, conformarea şi optimizarea structurii construcţiei conform normelor în vigoare;
• Dimensionarea şi verificarea elementelor structurale, conform normelor în vigoare;
• Informarea superiorilor în termen real cu privire la impedimentele apărute în munca proprie şi în munca echipei;
• Participarea la faze determinante pe şantier, pentru proiectele la care au fost implicaţi, dacă este cazul;
• Asistenţa tehnică pentru obiectul contractului, găsirea soluţiilor tehnice pentru toate problemele ivite pe parcursul execuţiei şi propunerea măsurilor concrete de remediere a acestora;
• Printarea şi împăturirea planşelor;
• Perfecţionarea continuă şi asimilarea noutăţilor tehnice şi legislative apărute în domeniul construcţiilor.

Beneficii:

Astfel, VEI BENEFICIA de:
• Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
• Program de lucru flexibil şi adaptat nevoilor tale;
• Posibilitatea de a lucra de acasă în situații extreme;
• Integrarea în cadrul unei echipe tinere, prietenoase, profesioniste, entuziaste și dinamice;
• Dezvoltare profesională continuă datorită mediului creativ și cu multe provocări;
• Lucrul cu profesioniști din diverse domenii;
• Implicare în proiecte de mare anvergură şi complexitate ridicată;
• Acces la cursuri de pregatire în domeniu;
• Birou situat într-o zonă ușor accesibilă (în proximitatea șoselei Mihai Bravu, între stațiile de metrou Piața Muncii și Piața Iancului).
• Pachet financiar competitiv domeniului (salariu fix în funcţie de nivelul de experiență și abilități, bonusuri de performanţă), alte beneficii;

Descrierea companiei

Având la activ sute de obiective proiectate în București și în țară, realizările noastre sunt din cele mai variate precum ansambluri de locuințe, imobile de birouri, spitale, restaurante, construcții îngropate (Metrou), hale industriale, stații de tratare și epurare a apei etc., ceea ce ne impune ca fiind una dintre firmele de top din domeniul proiectării din România.
Ideea Proiect Consulting oferă servicii specializate de proiectare și consultanță pentru orice tip de construcție. Folosind forța programelor de analiză structurală de ultimă oră bazate pe metoda elementelor finite împreună cu programe avansate de detaliere 2D și 3D, echipa noastră poate realiza proiecte complexe rapid și eficient.
De asemenea oferim servicii specializate de consultanță și management în domeniul construcțiilor.
Dacă ți-am stârnit curiozitatea, aplică și te vom chema la interviu!

Dacă dorești să afli mai multe despre noi ne poți vizita pe www.ideeaproiect.ro sau ne poți contacta telefonic la numărul: 0721336388.

Te așteptăm în echipa noastră!