Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Inginer ofertare soluții digitale - pentru Bucuresti

Salariu confidenţial
ID 806724
acum 3 zile
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Telecomunicaţii,    Inginerie / Tehnologie,    Achiziţii

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Romservice Telecomunicații (www.solutii-profesionale.rst.ro) își completează echipa cu un
Inginer Ofertare soluții digitale

Responsabilități
• Proiectarea și dezvoltarea unor soluții profesionale pentru clienți :
o Soluții digitale - display-uri profesionale;
o soluții de afișare, video-wall Samsung, LG
o soluții Hotel TV, sonorizare hotel
o echipare săli de conferință
o sisteme audio-video conferință
• Ține legătura cu clienții și asigură consiliere și instruire privind utilizarea sistemelor instalate
• Identificarea de noi tehnologii, dezvoltare-configurare și testarea unor soluții adaptate cerințelor clienților;
• Suport avansat (L2) la implementarea unor soluții complexe sau gestionarea tichetelor de service la producător / distribuitor;
• Stabilirea unor relații de parteneriat cu producătorii, distribuitori si subcontractorii.

Cerințe
• Studii superioare în domeniul tehnic: profil IT, telecomunicații, electronică etc;
• Experiență în elaborarea de soluții de comunicații, în special instalarea și configurarea echipamentelor mai sus menționate - de minim 2 ani
• Constituie avantaj Certificările de soluțiile /echipamentele mai sus menționate.
• Persoana sociabilă, cu aptitudini de comunicare și relaționare, energică, amabilă și eficientă
• Atitudine pro activă si pozitivă, deschisă spre învățare-cercetare
• Permis categorie B

Beneficii
• Pachet salarial motivant, bonus de performanta
• Oportunități de promovare
• Cursuri de pregătire in tara și în străinătate
Nivel carieră: Mediu (2-5 ani)
Limbi vorbite: Limba engleză – scris, vorbit, citit, în special vocabular tehnic
Adresa jobului: București

trimite cv la cariere@rst.ro