Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Ing. Mecanic Petrol si Gaze pentru functia Manager Proiect

Salariu confidenţial
ID 816071
acum o săptămână
Ploiesti, Prahova
Domeniu de activitate

Petrol / Gaze

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Angajam Inginer Mecanic Petrol si Gaze pentru functia Manager Proiect

Nivel experienta: Mid-Level (2-5 ani)

Cerinte:
- experienta intr-un post similar de cel putin 2 ani;
- absolvenț de studii superioare cu specializare: Inginerie mecanică petrol si gaze/ Utilaj petrochimic si de rafinarie;
- cunostinte tehnice in domeniul constructiilor metalice si industriale (conducte, rezervoare, constructii metalice);
- tehnici de negociere;
- corectitudine, Seriozitate, Asumarea responsabilitatilor;
- usurinta, claritate si coerenta in exprimare;
- preocupare pentru dezvoltare profesionala;
- să demonstreze flexibilitate și adaptabilitate;
- să aibă disponibilitate pentru deplasări în țară și străinătate;
- să dovedească simț practic în abordarea sarcinilor și orientare spre rezultate;
- să aibă capacitatea de a lucra în echipă și abilităţi de rezolvare a problemelor;
- cunoștințe excelente de limbă engleză;
- cunoștințe foarte bune de Microsoft Office, AutoCAD (reprezinta un avantaj).

Responsabilitati:
- participa la intocmirea documentatiei tehnice pentru pregatirea executiei;
- organizeaza lucrarile pe santier, stabileste prioritatea lor si coordoneaza echipele /subantreprenorii;
- isi insuseste si urmareste aplicarea legislatiei, procedurilor si instructiunilor tehnice de lucru;
- se asigura de primirea la timp a documentelor tehnice necesare pentru executia lucrarilor;
- se asigura ca echipele/subcontractorii lucreaza dupa ultima versiune de planuri si ca acestia au toate informatiile necesare executiei lucrarilor;
- studiaza detaliile de executie si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructie si se asigura de conformitatea ei cu normele in vigoare;
- verifica planurile de executie si propune solutii constructive daca este cazul;
- urmareste ca aprovizionarea cu materiale necesare sa se faca la timp si verifica existenta documentelor de calitate;
- urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al cantitatii, calitatii si respectarii termenelor de executie;
- efectueaza receptia lucrarilor pe etape de executie si se asigura de conformitatea acestora;
- participa la intocmirea documentatiei tehnice pentru Cartea Tehnica;
- intocmeste si/sau verifica situatiile de lucrari, rapoarte de lucru, procese verbale si orice alta documentatie cu caracter tehnic.

BENEFICII:
- salariu motivant;
- pentru deplasari in interes de serviciu se asigura transport, cazare, masa, indemnizatii conform legii.

Va rugam sa trimiteti CV-urile dvs la adresa: office@erdesign.ro sau design@erdesign.ro

Office
ID 816071