Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Hotel Castelnor 4* Sibiu/Paltinis angajeaza Receptionera

ID 853712
acum 2 săptămâni
Sibiu, Sibiu
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Castelnor este amplasat în stațiunea Păltiniș, la doar 30 de km de Sibiu, într-un decor natural irezistibil. Dotările elegante, îmbinate armonios, sunt completate de servicii de excepție gândite să susțină integral sloganul de brand - Passport to Comfort. Castelnor este cel mai nou resort premium inaugurat în Păltinis, gândit să le ofere oaspeților facilități de confort excepționale. Locația este deschisă atât pentru sejururi individuale, cât și pentru evenimente private de grup sau corporate. Întregul staff este special instruit în a asigura maximul de confort și ospitalitate pentru fiecare vizitator care vizitează locația. Echipa Castelnor, tanara, energica si dedicata oaspetilor este probabil una dintre cele mai bune echipe hoteliere din tara.

Cerinte:
• Studii medii.
• Calificare receptioner;
• Minimum 1 an experienta in domeniu;
• Foarte bune cunoştinţe de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
• Cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţională:
• Abilităţi foarte bune de comunicare, negociere şi organizare;
• Capacitate de a lua decizii rapide, eficiente şi responsabile;
• Atitudine pozitiva, orientare pro client
• Spirit de observatie, atentie la detalii, flexibilitate
• Amabilitate, toleranta, calm, solicitudine,
• Aspect fizic plăcut, prezenţă agreabilă,
• Rezistenta la stres.
Conditii:
• Contract de munca pe termen nelimitat,
• Un salariu competitiv, in funcție de nivelul de calificare și experienta,
• Tichete de masa,
• Prime si bonusuri in functie de performanta,
• Oportunitati de training formare profesionala

Responsabilitati:
• preluarea si inregistrarea rezervarilor de la clienti;
• primirea si cazarea clientilor;
• intocmirea actelor necesare cazarii clientilor (contracte de turism, urmarirea si incasarea platilor);
• promovarea serviciilor oferite clientilor;
• solutionarea eficienta a tuturor solicitarilor inregistrate;
• medierea conflictelor si rezolvarea reclamatiilor clientilor.
• stabilirea unor relatii optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale
• raspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare si cazare oferite clientilor hotelului
• raspunde pentru rezolvarea eficienta a problemelor aparute pe parcursul desfasurarii activitatii
• stabileste itinerarii şi asigură rezervarea de locuri pentru transport şi cazare pentru clienţi;
• pastreaza o conduita morala fata de clienti
• furnizează informaţii solicitate de clienţi;
• asigura trezirea clientilor la cererea expresa a acestora
• raspunde de fondurile, valorile sau orice alte bunuri cu care intra in contact.
• emite facturi catre clienti si raspunde pentru continutul si corectitudinea facturilor emise; in cazul erorilor aparute are obligatia de a intocmi o nota explicativa
• respecta disciplina financiara, folosind fondurile banesti si resursele materiale numai potrivit destinatiei ce li s-a dat.
• realizează rezervări şi înscrieri în contul clienţilor pentru hotel
• ţin registrele de evidenţă şi prezintă note clienţilor în momentul plecării acestora;
• distribuie pliante, broşuri şi formulare de informare a clienţilor.
• realizează programări în contul clienţilor cu diverse instituţii cum sunt: spitale, cabinete medicale şi dentare;
• asigură servicii telefonice
• pregateste primirea clientilor: verifica rezervarile, intocmeste diagrama camerelor ocupate si libere, repartizeaza camerele pentru clientii individuali.

CASTELNOR | PRIME TIME RESORT SRL
ID 853712