JobZZ.ro

Hostess (restaurant in mall AFI Cotroceni)

900 EUR
ID 877131
acum 6 luni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Turism / Restaurante / Hoteluri

Junior/Entry Level,    Fără studii superioare,    Necalificat,    Mid-Level,    Student

Pentru unul dintre clientii nostri, restaurant in centrul comercial AFI Cotroceni, recrutam Hostess.

Rolul presupune asigurarea primirii calduroase si eficienta a clientilor, contribuind la crearea unei atmosfere primitoare si memorabile in restaurant.

Responsabilitati:

Intampinarea clientilor: Primeste clientii cu caldura si profesionalism, oferind informatii despre restaurant si disponibilitatea meselor.
Gestionarea rezervarilor: Se ocupa de rezervarile telefonice sau online, organizand eficient asezarea clientilor in functie de disponibilitatea meselor.
Coordonarea zonelor de servire: Se asigura ca toate zonele de servire sunt bine gestionate si ca clientii sunt asezati intr-o maniera care maximizeaza eficienta servirii.
Comunicarea cu echipa: Lucreaza indeaproape cu chelnerii si managerul de sala pentru a asigura un serviciu fluid si coordonat.
Feedback-ul clientilor: Interactioneaza cu clientii pentru a obtine feedback si sugestii, contribuind la imbunatatirea continua a serviciilor.

Competente si Abilitati Necesare:

Abilitati de comunicare: Excelente abilitati de comunicare si interactiune cu clientii.
Capacitate organizatorica: Abilitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan si de a prioritiza eficient.
Orientare catre serviciul clienti: Focalizare pe satisfactia clientului si pe crearea unei experiente placute.
Lucru in echipa: Capacitatea de a lucra bine intr-un mediu de echipa si de a colabora cu alti membri ai personalului.
Adaptabilitate si flexibilitate: Abilitatea de a se adapta rapid la schimbari si de a gestiona situatii neasteptate.

Doar candidatii eligibili vor fi contactati in maxim 2 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidentiale.