Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Economist SC Firenze

Salariu confidenţial
ID 819308
acum 4 săptămâni
Ploiesti, Prahova
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Cerinte:
- Studii superioare economice finalizate de preferat specializare contabilitate
- Experienta in contabilitate constituie avantaj
- Cunostinte riguroase de legislatie
- Atentie distributiva si la detalii, gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza
- Abilitati de lucru cu termene limita
- Spirit organizatoric si de munca in echipa
- Dinamism si orientare catre rezultate
- Cunostinte de limba engleza constituie avantaj;
- Operare PC/OFFICE (Excel); lucru cu aplicatia WINMENTOR constituie avantaj
- Domiciuliu stabil in Ploiesti

Descriere post:
- Asigurarea desfasurarii ritmice si in bune conditii a operatiunilor specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii si beneficiarii, inregistrare facturi, reglare balante de stocuri, analiza lunara a conturilor etc.)
- Intocmirea notelor contabile, registrelor contabile, documentelor centralizatoare si rapoartelor de activitate specifice postului
- Inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori
- Operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/din societate
- Urmarirea documentelor cu regim special
- Asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si inventarirea acestuia;
- Urmarirea circuitului documentelor si respectarea procedurilor de lucru ale unitatii
- Urmareste soldurile clientilor si furnizorilor, confruntari de sold, depisteaza creantele intarziate si ia masuri pentru recuperarea lor
- Participa activ la demararea si derularea unor proiecte de dezvoltare activitate

Oferta:
- Pachet salarial motivant (corelat cu performanta)
- Posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-un mediu profesionist si dinamic