Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Copywriter pentru agentie digitala

Salariu confidenţial
ID 827724
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Publicitate,    Marketing / Cercetare de piață

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Limbi străine
Engleză

Suntem in cautarea unui copywriter talentat, cu experienta practica de minimum 1-2 ani în agenții de publicitate, o persoana responsabilă și totodată creativa.

Descrierea jobului:
Research în privința domeniilor de activitate și a serviciilor din nisele pentru care agentia noastra ofera servicii de promovare;
Copywriting texte website;
Traducere RO-EN/EN-RO, editare texte;
Copywriting texte e-mail marketing(newsletter, e-mailuri tranzactionale, follow-up) & SMS;
Crearea și publicarea de conținut social media;
Moderare/monitorizarea/updatarea paginilor de rețele sociale ale agenției digitale;
Creare si modificare conținut informativ pentru magazin online;
Copywriting texte off-site, articole;

Candidatul ideal are:
Aptitudini solide de comunicare atat în limba romana cât și în limba engleza(exprimare, vocabular, gramatica);
Experiență relevantă în copywriting(1-2 ani experienta pe un post similar în cadrul unei agenții digitale);
Capacitatea de organizare a propriei activități și de estimare corecta a deadline-urilor;
Creativitate;
Abilități puternice de cercetare;
Dorinta de dezvoltare, simt al umorului, este tolerant si calm;

Apreciem in mod deosebit:
Înțelegerea principiilor SEO de baza;
Cunoștințele de Wordpress - pentru publicare articole;
Dacă ne trimiteți un portofoliu cu cele mai bune lucrări ale dvs;

Descrierea firmei
Agenție SEO inovatoare ce oferă clienților servicii cu rezultate rapide.
Echipa tanara, unită ca o mica familie, dar pregatita sa primească încă un membru, creativă și dornică de a ajunge numărul 1 în piața prin oferirea unor servicii de calitate în termen scurt, punand întotdeauna în fața intereselor proprii binele clienților.

Beneficii
Pentru ca echilibrul între viața privată și cea profesională conteaza, oferim posibilitatea unui program flexibil, ce poate începe oricand în intervalul 08:00- 12:00
Pe langa salariul pe care il vom discuta în baza experientei profesionale si a portofoliului, oferim și:
Comision între 1 și 20% din lucrările efectuate pentru clienți.

Modul si programul de lucru
Se lucrează de la sediul agenției din zona Udriste - Matei Basarab;
Program: luni-vineri - 8 ore în intervalul stabilit de comun acord.

Top3SEOExpert | SC TOP 3 SEO BUSINESS SRL
ID 827724