Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Content Specialist

Salariu confidenţial
ID 816373
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov

Publicitate,    Marketing / Cercetare de piață,    Jurnalism / Editorial

Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Junior/Entry Level

Candidatul ideal:

Ești o persoană creativă, activă în mediul online și pasionată de rețelele de socializare?
Te așteptăm în echipa de marketing a proiectelor digitale lajumate.ro, eatzz.ro, jobzz.ro, homezz.ro si carzz.ro

Cerințe:

• Abilități excelente de exprimare în scris, de a compune texte creative și ușor de înțeles;
• Experiență în content marketing, copywriting sau comunicare;
• Experiență în gestionarea platformelor de social media;
• Capacitate de organizare a activității atât pe cont propriu, cât și în echipă;
• Atenție la detalii;
• Cunoștințe de operare ale aplicațiilor Microsoft Office;
• Considerăm un plus cunoștințele de bază în HTML și SEO.

Descrierea jobului:

• Colectează și redactează descrieri și specificații pentru site;
• Redactează texte pentru comunicate PR și pentru campanii;
• Crează conținut și folosește hyperlink în descrierea produselor;
• Concepe și transmite newslettere periodic;
• Gestionează conturile de social media ale companiei: propune subiecte, redactează texte și colaborează cu designerul pentru conceptul vizual;
• Răspunde la întrebările userilor din social media – suport;
• Menține prezența companiei pe toate platformele de social media.
• Optimizează promovarea organică.

Dacă așa ar arăta o zi de muncă productivă și creativă pentru tine, așteptăm CV-ul tău!