JobZZ.ro

Contabil/Economist

Salariu confidenţial
ID 880389
acum 2 luni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Nivel carieră

Mid-Level,    Junior/Entry Level

Echipa Departamentului Financiar-Contabil se mărește, astfel că ne căutăm noi colegi/colege care să ni se alăture.

Activitatea se va desfășura de la sediul companiei, zona Aurel Vlaicu, Sector 1, București (5 minute de mers pe jos de la metrou).
Programul de lucru este full-time, 8h/zi și pauză de masă, luni-vineri.

Candidatul Ideal:
- studii superioare in contabilitate, finanțe sau domenii conexe;
- experiență minimă de 2 ani pe un post similar;
- cunoștințe solide privind principiile și procedurile contabile;
- cunoștințe foarte bune privind utilizarea pachetului MS Office (în special Excel);
- limba engleză la nivel coversațional;
- persoană atentă la detalii, cu bune abilități de comunicare și de relaționare, organizată;
- reprezintă un plus cunoaștere softului SAGA;
Reprezintă un plus experiența în domeniul nostru de activitate, însă nu este obligatorie. Vei lucra îndeaproape cu oameni cu experiență, într-un mediu de lucru plăcut, care va facilita procesul de învățare date fiind unele particularități ale domeniului.

Responsabilități
- Inregistrarea zilnica a extraselor bancare în lei sau valută, delegatii, furnizori, ordine de plata, verificarea conturilor, efectuarea platilor;
- Înregistrarea plăților efectuate numerar, în lei sau valută, verificarea lunară a încasărilor pe centrele de cost;
- Înregistrarea notelor contabile: angajamente, salarii, impozite, mijloace fixe, plăți în avans, cheltuieli etc.
- Îndosarierea şi arhivarea cronologică a documentelor financiar-contabile;
- Reconcilieri financiare;
- Distribuirea cheltuielilor pe centrele de cost;
- Întocmirea rapoartelor interne solicitate de management.
Salariul se discută în cadrul interviului de cunoaștere și va fi stabilit în funcție de experiența profesională.

Aplicarea se face în baza CV-ului transmis la adresa de email [email protected].

Despre noi:
BETMEN este un proiect ambițios, dezvoltat de o echipă cu o vastă experiență în domeniu, gata să ofere cele mai bune servicii din industria jocurilor de noroc online și offline.