JobZZ.ro

Contabil senior.

Salariu confidenţial
ID 877192
acum 5 luni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Nivel carieră

Mid-Level

Responsabilitățile jobului sunt:
Verifică și prelucrează zilnic documentele contabile (facturi furnizori, chitanțe, extrase de cont, registru casă, facturi clienți, ordine de plată);
Pregătește și verifică registrele contabile ( registrul de casă, jurnalele de achiziții și vânzări, jurnalul bancar);
Verifică corectitudinea și legalitatea întocmirii documentelor fiscale cu care lucrează;
Verifică lunar toate înregistrările contabile, asigurându-se de corecta compunere a tuturor soldurilor din bilanț;
Întocmește rapoarte, analize ale diferitelor conturi contabile solicitate de catre client si de către conducere;
Intocmeste declaratii fiscale;
Asigurarea suportului contabil pentru toti clientii din portofoli.