Autentifică-te și aplică Intră în cont Salvează anunțul
JobZZ.ro

Contabil Junior

2.500 LEI
ID 836236
acum 2 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov

Contabilitate / Traduceri,    Secretariat / Office / Back Office

Daca domeniul financiar-contabil este un domeniu de interes pentru tine ,daca te poti adapta usor multiplelor tipologii umane,iti place sa comunici si sa gandesti in mod creativ la modalitatile in care sa poti aduce un plus de valoare activitatii companiei pentru care lucrezi, atunci ai putea fi candidatul ideal pentru noi.

Responsabilitati :

-procesare documente,introducere in programul contabil/gestiune al societatii ,intocmire evidenta financiar-contabila;

-calcul salarii, intocmire, introducere in programul contabil al societatii;

-evidenta si gestiune ReviSal;

-gestiune documente de personal;

-intocmirea,introducerea in programul contabil al societatii si depunerea situatiilor privind TVA;

-mentinearea tuturor jurnalelor/documentelor financiar-contabile necesare conform legislatiei in vigoare;

-optimizare operatiuni financiar-contabile;

-intocmirea de rapoarte pentru management si de rapoarte statistice;

-coordonare si implementare de proceduri de inregistrare fiscala.

Cautam :

-persoana competenta ,deschisa la nou, capabila sa lucreze intr-un mediu dinamic;

-cunostinte avansate Microsoft Excel;

-cunostinte si experienta relevanta in domeniul economic;

-experienta de lucru cu programe contabile;

-excelente abilitati de comunicare si de lucru in echipa;

-adaptabilitate,receptivitate si abilitati de invatare rapida;

-discernamant si capacitate de a rezolva problemele;

-corectitudine,spirit de ordine si disciplina profesionala.

Daca ai aceste abilitati, ne poti trimite CV-ul tau la adresa de e-mail: hr@maxclublogistics.ro sau ne poti suna la numarul 0741252240.