Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Contabil junior

Salariu confidenţial
ID 815459
acum 2 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Candidatul ideal
Absolvent studii superioare – constituie avantaj specializare finante /contabilitate.
• Experienta de minim 1 an in contabilitate
• Bun utilizator al pachetului MS Office
• Cunostinte de utilizare soft Winmentor - constituie avantaj
• Spirit analitic, riguros, cu atentie ridicata la detalii
Descrierea jobului
Sa inregistrezi si sa verifici documente financiar-contabile de incasari si plati;
Sa tii evidenta documetelor de incasare pentru clientii societatii;
Sa emiti facturi fiscale pentru marfurile vandute catre clienti
Sa inregistrezi numerarul incasat zilnic de la agentii de vanzari;
Sa tii evidenta incasarilor si platilor
Sa gestionezi cu atentie toate marfurile aflate in depozit;
Sa primesti si sa verifici cantitativ si calitativ marfa, apoi sa consemnezi pe facturile de intrare conformitatea sau diferentele constate;
Sa verifici scoaterea marfurilor din depozit pe baza facturilor si a avizelor de insotire intocmite;
Sa respecti normele de depozitare pentru produsele aflate in gestiune;
Lucrul cu Winmentor reprezinta un avantaj