Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Contabil-contabilitate primara

Salariu confidenţial
ID 876022
acum 4 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Meteora Foods SRL este o societate comerciala ce se ocupa cu importul si distributia de produse alimentare congelate si refrigerate pentru sistemul horeca.Suntem in cautarea unui coleg/colega nou pentru postul de contabil , candidatul ideal fiind o persoana serioasa, organizata si comunicativa.
Atributiile principale ale postului sunt:
Responsabilitati:
• Intocmirea si verificarea documentelor contabile primare;
• Intocmirea NIR-uri;
• Inregistrarea facturilor;
• Analiza client/furnizor;
• Asigurarea respectarii legislatiei fiscale si a politicilor interne in domeniul contabilitatii primare;
• Preluare comenzi si emite facturi catre client
• Intocmeste dispozitii de plata si incasari, facturi si chitante, situatia platilor si a incasarilor;
Cerinte:
• Diploma de studii economice (calificare sau studii superioare);
• Experienta anterioara in contabilitate primara sau in domeniul financiar-contabil;
• Abilitati excelente de organizare si gestionare a timpului;
• Atentie la detalii si precizie in efectuarea sarcinilor;
• Capacitate de analiza si rezolvare a problemelor;
• Abilitati bune de comunicare si colaborare in echipa;
• Cunostinte de operare PC si a aplicatiilor de contabilitate.
• Cunoasterea programului Winmentor reprezinta un avantaj
Oferim
-pachet salarial atractiv
-tichete de masa
-tichete cadou de Paste si de Craciun
-prima de Paste si de Craciun
Putem fi contactati la :
Punctul de lucru din Bucuresti, Sos Andronache nr 203, Sector 2
Email: [email protected]
Telefon : 021 794 75 85/0784 290 346