Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Contabil

Salariu confidenţial
ID 838985
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Contabilitate / Traduceri

Full time

Nivel carieră

Mid-Level

Titulatura post vacant: CONTABIL
Tip job: Full time
Nivel cariera: Entry-Level (< 2 ani) Mid-Level (2-5 ani)
Nivel studii: Studii superioare/ medii economice
Loc de munca: Bucuresti, sector 4

Scopul postului:
• Asigura inregistrarea cronologica si sistematica a operatiunilor financiar-contabile, in conformitate cu legislatia in vigoare.

Atributii si responsabilitati:
• inregistrează încasările şi plăţile în lei conform extrasului de cont;
• operează încasările şi plăţile în numerar conform registrului de casă;
• intocmeste deconturile pentru deplasare si efectueaza inregistrarile contabile;
• inregistreaza facturile de la furnizori servicii;
• verifica soldurile din banca, casa si avansuri din trezorerie, clienti, furnizori;
• efectueaza operatiuni de reglare stocuri;
• indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
• colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
• transmiterea notificarilor de plata clientilor, confirmari de sold;

Profil candidat:
• cunoasterea legislatiei în domeniu;
• competente digitale, utilizare programe de contabilitate si prelucrare date;
• persoana cu atitudine pozitiva, proactiva, cu aptitudini de calcul matematic, concentrare si atentie, relationare si comunicare, planificare şi organizare a activităţilor specifice.

Beneficii oferite:
• CIM durata nedeterminata;
• program de lucru full-time: L-V 8:30-17:00 (din care 30 min pauza de masa);
• salariul negociat la interviu;
• tichete de masa/ zi lucrata, valoare 20 lei;
• mediu de lucru civilizat si placut, avand la dispozitie toate mijloacele si echipamentele moderne pentru realizarea sarcinii de munca.