Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Consultanti financiari si agenti de asigurari.

Salariu confidenţial
ID 855786
acum 3 săptămâni
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Asigurări / Consultanță

Vrei sa nu mai depinzi de un program fix de 8 ore si sa lucrezi pe teren sau de acasa din fata calculatorului atat cat consideri ca ai nevoie sau cat iti permite timpul?
Compania Destine Broker recruteaza si selecteaza,pentru a pregati consultanti financiari si agenti de asigurari.
Aceasta oferta nu se adreseaza numai profesionistilor care au facut o cariera in vanzari, se adreseaza tuturor celor care vor sa obtina un venit in plus sau celor care vor sa traiasca din acest job, se adreseaza celor care nu se sperie de nici o provocare inclusiv cei care sunt capabili sa munceasca la orice varsta.
Avem nevoie de colegi sau colege pentru Bucuresti, Ilfov, Arges, Dambovita, Giurgiu, Ialomita, Calarasi, Teleorman, Prahova pentru postul de consultant asigurări care să corespundă următoarelor cerințe:
• Minimum studii medii absolvite (adeverinta de absolvire 12 clase);
• Cunoștințe medii de utilizare a calculatorului;
• Bune abilități de comunicare, negociere și orientare spre rezultat;
• Spirit de initiativa si capacitate de a lucra in echipa;
• Atitudine pozitiva si perseverent;
• Sa ai capacitatea de a relationa cu diverse tipologii de oameni;
Principalele atribuții vor fi:
• Prospectezi incontinuu piata si abordezi potentiali clienti in vederea promovarii produselor si serviciilor de asigurare;
• Elaborezi oferte personalizate pentru potentiali clienti;
• Crearea, menținerea și imbunătățirea continuă a relației cu clienții;
• Promovarea, prezentarea și vanzarea produselor companiei;
• Mentii o legatura permanenta cu clientii si le oferi servicii de consultanță pe durata derulării contractelor.

Beneficii:
• Suport pentru autorizarea ca agent de asigurare (cod RAF);
• Grile de comisioane progresive in functie de performante;
• Traininguri si infotripuri gratuite in tara si peste hotare;
• Ai posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa ( in maxim 60 de zile) in functie de interesul manifestat si obiectivele pe care ti le ai propus pentru activitatea desfasurata;
• Ai oportunitatea de a lucra intr-o companie care iti faciliteaza programul de lucru in functie de tine, tu esti cel care isi stabileste programul, obiectivele si beneficiile;
• Decontare abonament RATB sau METROREX in functie de performante;
Compania oferă clienţilor: asigurări auto(rca si casco), asigurari cargo, asigurari maritime, asigurari agricole, asigurari de raspunderi civile si angajatilor, asigurari constructii montaj, asigurari de viaţă, asigurari animale de companie, asigurari de proprietăţi şi bunuri, asigurari de sănătate, asigurari de accident și de călătorie.

OPRISAN STEFAN
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 855786