Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Consultant în asigurări

3.000 LEI
ID 835548
acum o zi
Ploiesti, Prahova
Domeniu de activitate

Asigurări / Consultanță

Tip job

Part time,    Full time

Nivel carieră

Mid-Level,    Junior/Entry Level

Locuri de munca la Generali Romania Asigurare Reasigurare
Consultant in asigurari / agent de asigurari
Generali Romania Asigurare Reasigurare
agent vanzari, reprezentant vanzari, consultant financiar.
Tip job:
- Full-time
- Part-time
Nivel cariera
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Limbi vorbite
română
Adresa
Ploiesti

CANDIDATUL IDEAL:
- Studii medii/ studiile superioare constituie un avantaj;
- Cunostinte medii de utilizare PC;
- Atitudine proactiva, persuasiv si perseverent;
- Bune abilitati de comunicare, negociere si orientare spre rezultat;
- Experienta anterioara in vanzari constituie un avantaj;
- Spirit de initiativa si capacitate de a lucra in echipa.

BENEFICII:

- Suport pentru autorizarea ca agent de asigurare (cod RAF);
- Finantare 24 luni de activitate, in functie de rezultate;
- Grile de comisioane progresive;
- Traininguri gratuite;
- Posibilitatea de a promova profesional si de a deveni manager de echipa in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea desfasurata.

RESPONSABILITATI:
- Mentinerea si imbunatatirea relatiei cu clientii;
- Promovarea, prezentarea si vanzarea produselor companiei;
- Efectuarea analizei de risc pentru client, construirea de oferte si finalizarea vanzarilor;
- Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
- Oferirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

Lavinia Piscan
ID 835548