Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Consilier juridic debutant, absolvent 2021

Salariu confidenţial
ID 836749
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Drept

Full time

Nivel carieră

Junior/Entry Level

Cum stii ca esti persoana pe care o cautam?
• esti o persoana orientata spre cariera profesionala cu dorinta de perfectionare continua
• te-a atras intotdeauna cum functioneaza societatile comerciale si business-ul in general;
• iti place sa folosesti cunostintele si experienta ta din domeniul juridic pentru a gasi solutii;
• poti sa gestionezi mai multe proiecte in acelasi timp
• ai capacitatate de comunicare si relationare
• ai spirit proactiv
• ai simtul responsabilitatii
Asteptam cu bucurie sa te cunoastem daca:
• ai finalizate studiile superioare juridice
• esti familiar cu suita MS Office (MS Excel, Word)
• ai gandire analitica, esti meticulos si iti place sa iti faci treaba bine
• cunosti limba engleza la nivel mediu/avansat (te descurci atat scris cat si vorbit)
Ce presupune munca unui consilier juridic in firma noastra:
• Redactarea documentelor juridice (contracte, acte aditionale, etc.)
• Urmarirea constanta a modificarilor legislative care se aplica activitatii companiei, propunerea si supervizarea implementarii in cadrul organizatiei (GDPR, etc.)
• Gestionarea relatiilor si a comunicarii cu institutiile de specialitate: ANAF, ONRC, etc
• Mentinerea updatata si la zi a arhivei electronice si fizice de documente juridice;
• Emiterea de opinii juridice, la cerere, pentru diversele proiecte/situatii intampinate de colegii din alte departamente
• Reprezentarea societatatii in fata autoritatilor, in masura drepturilor acordate
• Deplasarea la sediile clientilor sau la autoritati.
Crezi ca oportunitatea asta e pentru tine?
Daca acest rol / loc ti se potriveste, te asteptam cu drag sa mergem la urmatorul nivel impreuna!
Daca acest rol / loc nu ti se potriveste, atunci da-l mai departe prietenilor tai!

MIR INTERNATIONAL SERVICE SRL
ID 836749