Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Cautam bacanist/lucrator comercial cu experienta

4.000 LEI
ID 882365
acum 3 ore
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Alimentație / Comerț

duplicate

1

Cerințe generale pentru un bacanist
Experiență anterioară

Experiență de lucru în domeniul retail sau al vânzărilor constituie un avantaj (în special în magazine alimentare sau de tip băcănie).
Cunoștințe și competențe

Cunoașterea produselor alimentare și a termenelor de valabilitate.
Capacitatea de a recomanda produse și de a oferi informații clienților (ex. despre originea produselor, metode de preparare, etc.).
Noțiuni de bază despre gestionarea stocurilor și rotația mărfurilor (FIFO – First In, First Out).
Abilități interpersonale

Excelente abilități de comunicare și relaționare cu clienții.
Spirit de echipă și atitudine prietenoasă.
Orientare către client și rezolvarea eficientă a problemelor.
Abilități de organizare

Capacitatea de a lucra eficient sub presiune.
Organizare și atenție la detalii în gestionarea produselor și a rafturilor.
Responsabilități specifice
Aranjarea mărfurilor pe rafturi și asigurarea unei prezentări atractive a produselor.
Verificarea stocurilor și raportarea produselor lipsă sau cu termen de valabilitate apropiat.
Întocmirea comenzilor de aprovizionare împreună cu managerul sau administratorul magazinului.
Încărcarea și descărcarea mărfurilor din depozit.
Casierie: Procesarea plăților și gestionarea corectă a banilor (dacă bacanistul îndeplinește și rolul de casier).
Menținerea curățeniei în spațiul de vânzare și respectarea normelor de igienă.
Comunicarea eficientă cu furnizorii și clienții.

Piata Mara-muuu
07xx - AFIŞEAZĂ
ID 882365