Autentifică-te și aplică Intră în cont Trimite mesaj Salvează anunțul
JobZZ.ro

Caut de munca ca tehnician it

ID 820172
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Telecomunicaţii,    IT

Full time

Experienta profesionala
Experienta pe
departamente
Specialisti / Tehnicieni: 10 luni
Constructii / Instalatii: 3 ani si 2 luni
IT Hardware: 6 luni
Internet / e-Commerce: 2 ani si 7 luni
Paza si protectie / Militar: 3 ani si 8 luni
Oct 2017 - prezent Montator antene gsm an 2g,3g,4g - CALOYC SOLUTION
5 luni STRAINATATE | Specialisti / Tehnicieni | IT / Telecom
Iul 2016 - Dec 2016 MUNCITOR PRESA, FILTRE ULEI, FILTRE ARAGAZE - SAFA GRUP PRAGA CEHIA
6 luni STRAINATATE | Constructii / Instalatii | Constructii
Ian 2016 - Iun 2016 OPERATOR PRODUCTIE PRODUSE ELECTRONICE XBOX 1 - TELEPLAN PRAGA CEHIA
6 luni STRAINATATE | Specialisti / Tehnicieni | IT / Telecom
Ian 2013 - Iun 2014 MANIPULANT MARFA, DEPANATOR ELECTRONICE - ELECTROMAGNETICA SA
1 an si 6 luni Bucuresti | Constructii / Instalatii | Energetica
Aug 2010 - Feb 2013 AGENT PAZA - SC. NEI GUARD SRL
2 ani si 7 luni Bucuresti | Paza si protectie / Militar | Paza si protectie
Ian 2008 - Iul 2010 SPECIALIST FIBRA OPTICA - SC. Semaca Network SRL
2 ani si 7 luni Bucuresti | Internet / e-Commerce | IT / Telecom
Responsabilitati:o Experienta in lucrul cu echipamente si instrumente de fibra optica
o Experienta in instalare, masurare si sudare cabluri fibra optica
o Cunostinte specifice domeniului comunicatiilor prin fibra optica: tipuri de cabluri, elemente active ºi pasive de
retea fibra optica, intelegerea procesului de transmisie a semnalelor prin fibra optica
o Cunostinte din domeniile electrotehnic si electronic
o Cunostinte de baza in proiectarea si design-ul retelelor
o Abilitati de lucru la inaltime
Ian 2008 - Iul 2010 TEHNICIAN SISTEM - NOVAC GROUP SECURITY- ROMTELECOM SA-PARTENER
2 ani si 7 luni AUTORIZAT DOLCE
www.ejobs.ro
contact@ejobs.ro
CV Bunjianu Ciprian | Pag. 1/2
Bucuresti | Internet / e-Commerce | IT / Telecom
MONTARI SI SERVICE ANTENE DOLCE;
-MONTARI CAMERE PTR UTILIZAREA SI UTILIZAREA SISTEMULUI DE DISPECERIZARE SI
MONITORIZARE xGUARD DPC80S PE LINIE TELEFONICA SI PE CANAL DE DATE (GSM/GPRS)PRODUS
SI COMERCIALIZAT DE CATRE "ROEL ELECTRONICS SA";
-SOLUTIONAREA DERANJAMENTELOR
Dec 2006 - Mai 2007 ELECTRONIST SI OPERATOR CALCULATOARE - SC PES LINE SRL
6 luni Timisoara | IT Hardware | IT / Telecom
Apr 2005 - Mai 2006 MUNCITOR NECALIFICAT - SC NIMB SA
1 an si 2 luni Timisoara | Constructii / Instalatii | Constructii
Ian 2004 - Ian 2005 AGENT PAZA - TOTAL WEST TRAINING & SECURITY" SRL
1 an si 1 luna Timisoara | Paza si protectie / Militar | Paza si protectie
Educatie
2014 - prezent Liceu / ªcoala profesionala - Liceul Tehnologic UCECOM "Spiru Haret"
TEHNICIAN IN ACTIVITATI ECONOMICE | TIMISOARA
Abilitati
Abilitati generale
Abilitati: devirusare, instalare sistem de operare optimizare windows, instalare antivirus, configurare si intretinere cont de
e-mail, inlocuire componente defecte, upgrade componente la cerere
Limbi straine
Engleza - Mediu
Alte informatii
Calificari
CURS PTR."UTILIZAREA SI OPERAREA SISTEMULUI DE DISPECERIZAREA SI MONITORIZAREA XGUARD
DPC80S PE LINIE TELEFONICA SI PE CANAL DE DATE(GSM/GPRS)"- SI INITIEREA SI CONFIGURAREA
SOFTULUI DE MONITORIZARE VIDEO SUSTINUT LA "ROEL ELECTRONICS"SA
dobandit in Apr 2014
ATESTAT DE PAZA ELIBERAT DE D.G.P.M.B
dobandit in Iun 2012
:" OPERATOR CALCULATOARE SI RETELE"
dobandit in Apr 2006
" AGENT PAZA, CONTROL ACCES, ORDINE SI INTERVENTIE"
dobandit in Nov 2003
fara carnet de conducere.

Cipi Ciprian
ID 820172