Autentifică-te și aplică Intră în cont 07xx - AFIŞEAZĂ Număr de telefon verificat
JobZZ.ro

Asistenti medicali generalisti

3.000 LEI
ID 845061
acum o săptămână
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov
Domeniu de activitate

Medical / Farmacie

Asistenți Medicali Generaliști Absolvenți sau în an terminal
OpenJobLine caută asistenți medicali generaliști absolvenți sau în an terminal
pentru formare lingvistică (limba germană) și angajare în structuri sanitare din
Germania, FĂRĂ COMISIOANE.
Compania noastră și‐a început activitatea în anul 2002.
Din 2009 formăm asistenți exclusiv pentru Germania și deja am integrat aici
peste 1500 de asistenți calificați și NU infirmieri. Proiectul este activ în
numeroase centre din țară unde avem colaborări de succes cu școlile
postliceale private și de stat.
Cerinţe:
‐ formarea de asistent medical generalist finalizată sau în curs de finalizare
(AMG an terminal),
‐ răbdare, seriozitate, onestitate, punctualitate, entuziasm.
Responsabilităţi:
‐ frecventarea orelor de curs organizate de OpenJobLine,
‐ participarea activă la curs,
‐ participarea la evaluările din cadrul cursului,
‐ comunicarea imediată și transparentă cu OpenJobLine
PRIMELE 100 DE ORE DE CURS NU IMPLICĂ NICIO OBLIGAȚIE.
Beneficii:
ÎN ROMÂNIA
‐ curs intensiv de limba germană GRATUIT
(4‐6 luni pentru absolvenți, pana la 1,5 ani pentru an terminal)
‐ cazare, masă, suport de curs asigurate de OpenJobLine pentru absolvenți
200 euro lunar cash în mână
‐ achitarea taxei de scolarizare pentru ultimii doi ani de școală
‐ plecarea din țară cu toate documentele necesare recunoașterii profesionale,
inclusiv CERTIFICAT DE LIMBĂ NIVEL B2 RECUNOSCUT IN GERMANIA, telc
Deutsch B2 Pflege